Należy zadbać o wizerunek swojej organizacji!

Możemy oferować świetne usługi, a do tego oferować niewygórowane stawki. Identycznie jeżeli w rachubę wchodzi produkcja, itp. Jednakże jeśli całkowicie nie będziemy umieli zadbać o PR, a do tego wokół zarządzanej przez nas firmy najdzie trochę negatywna aura, pewnie będziemy mieć spore kłopoty. Czyli jeśli nie chcielibyśmy dostrzec bardzo dużego spadku ilości zamówień, bez dwóch zdań powinniśmy uważać. W jaki sposób zatem zadbać o wizerunek własnej firmy?

Niby najczęściej najmujemy do tego profesjonalistów, ale akurat w przypadku małych firm, to tak naprawdę trudno rzec, iż aż tak duży wydatek ma rację bytu.

Spotkanie, zebranie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Na początku warto omówić kwestię tzw. media relations (użyteczne źródło) – a wiadomo, media są nadal ogromną siłą, a więc można zaryzykować twierdzenie, iż jeśli one nie będą nas lubić, zapewne dostrzeżemy niemało nieprzyjemności. I dlatego należy odpowiednio z nimi działać. A zresztą media są wielce pomocne! W końcu sprawiają, że możemy oddziaływać na społeczeństwo. Zatem (więcej na stronie) doceńmy bardzo duże znaczenie mediów i ich oddziaływanie na statystycznego człowieka. Nawet jeżeli uważamy, iż jesteśmy całkowicie odporni na medialne manipulacje, to wcale tak akurat nie jest.

Należy niejako przypomnieć sobie, że mamy teraz XXI wiek, a więc o własny wizerunek tak naprawdę można walczyć w wielu miejscówkach. Np. w wielu przypadkach w szczególności przedsiębiorcy, którzy zaczynali działać w chwili upadku PRL-u, nieco zbytnio deprecjonują ogromne znaczenie Sieci.

Czyli w żadnym przypadku nie można nie użytkować Internetu do własnych celów. Dzisiaj dostęp do Internetu jest czymś podstawowym, pewnie za jakiś czas nawet konstytucja będzie głosić, że dostęp do Internetu to prawo definitywnie każdego Polaka! Na koniec porada dla jednak w dalszym ciągu amatorów – w żadnym razie nie można zakładać, że dosłownie wszystkie działania wizerunkowe moglibyśmy zrobić bez niczyjej pomocy. Zatem można śmiało powiedzieć, iż jeśli czegoś do końca nie wiemy, nie mamy odpowiedniego doświadczenia, powinniśmy rozejrzeć się za takimi agencjami, które zajmują się kreacją wizerunku, etc. Zadbajmy o to, a pewnie będzie dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *