Naucz się jak udzielać pierwszej pomocy

Wszyscy uczniowie szkoły średniej oraz każdy, kto starał się o prawo jazdy, jest świadomy jakie znaczenie ma pierwsza pomoc przedmedyczna. Przedmiot określany jako PO powinien nauczyć młodzież udzielania pierwszej pomocy. Do tego celu używane były m.in. fantomy oraz ćwiczone na nich oddychanie metodą usta-usta i przywracanie akcji serca.

Instruktor wpajał uczniom wymóg zakupienia apteczki samochodowej a także nauczał ich w jaki sposób jej używać. Najczęściej tłumaczył także, w jaki sposób opatrywać rany przy wystąpieniu złamań otwartych, jak ratować czyjeś zdrowie w momencie duszenia się, utraty przytomności czy oparzenia skóry. Więcej w temacie szkoleń z udzielania pomocy przedmedycznej i innych na .

Defibrylator AED potrzebny w każdej firmieNajbardziej mądrzy i dbający o uczniów dydaktycy organizowali wyjazdy do regionalnych centrów krwiodawstwa, dyskusje z policjantami oraz personelem medycznym. opowiadali koszmarne opowiadania o tragicznie się kończącej ignorancji zasad udzielania pierwszej pomocy. Z takich spotkań najczęściej dużo się wynosiło.

Nie czekaj – jeżeli zaintrygowały Cię zajmujące informacje, to wejdź w podany link i czytaj na stronie następny opis.

Niektórzy przez kolejne kilkadziesiąt lat są świadomi w jaki sposób bezpiecznie usunąć z auta osoby, których życie jest zagrożone jak się zachować w razie wystąpienia nagłego wycieku krwi, a nawet czym jest defibrylator AED.

Pierwsza pomoc przedmedyczna – na wagę życiaInaczej ta kwestia prezentuje się w przypadku szkolenia na prawo jazdy. 30 godzin wykładów musi wystarczyć na całościowe całkowite poznanie kodeksu drogowego, technicznej obsługi pojazdu, oraz właśnie zasad pierwszej pomocy przedmedycznej. Przeważnie poświęcone są jej dwie godziny, podczas których przedstawiciel służby medycznej przerabia z kandydatami na kierowców zadania testowe. Przy czym nie mówią one przykładowo o konieczności zakupu na urlop apteczki turystycznej, nie mówiąc już o ćwiczeniach na reduktorach tlenowych. O niezbędnym w przypadku zatrzymania akcji serca defibrylatorze AED, który przywraca krążenie, nikt nie wspomina. Więcej o szkoleniach z pierwszej

Apteczka konieczność – konieczność, nie dobra wolaCo roku kilkadziesiąt tysięcy osób ginie z powodu wypadków na drogach. Niektórych ofiar udałoby się uniknąć dzięki solidnie przeprowadzonym kursom pierwszej pomocy przedmedycznej i posiadaniu apteczki samochodowej. na wakacyjny urlop mamy obowiązekrównież zabierać apteczkę turystyczną, która odporna jest na różne wstrząsy, ścieranie i wodę oraz termometr bezdotykowy.

Wiedza w naszym kraju związana z pierwszą pomocą przedmedyczną wciąż jest na niskim poziomie. Niektórzy pomijają ten temat, posiadając przekonanie, że ich nie dotyczy. Może jednak przyjść taki czas, że będą potrzebowali ratunku. Jeśli dopisze im szczęście znajdzie się ktoś, kto ma odmienne zdanie i będzie w stanie im tej pomocy udzielić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *