Newsy ze sfery korporacji

Korporacyjne akcje mkną w górę w chwili, gdy wygląd firmy jest dobre przemyślany. Firma musi być wiarygodna w oczach konsumentów, ale też w oczach innych firm. Spójny wizerunek firmy pozwala jej unosić się na szczyty umiejętności. Osoby parający się pr’em muszę być świadomi odpowiedzialności nie tylko za tworzenie wizerunku firmy, ale też mi.in. za kontakt z mediami, różnego typu kanały partnerskie, opracowanie broszur wewnątrz firmy czy też konkretny pr produktowy.

Co ważne będąc odpowiedzialnym za wizerunek firmy należy być na tyle giętkim, by można było tworzyć zmiany względem tego, co zauważymy w branży na świecie. Poza tym wprowadzając nowe pomysły powinniśmy uważać, żeby całkiem się w nich nie zatracić, trzeba umieć tak manewrować by nie stracić istoty firmy – serwis internetowy, a co za tym idzie nie odsunąć starych klientów na rzecz kolejnych. W pr najważniejsze jest to by znając zapatrywania stałych klientów umieć przekonać do siebie nową klientelę.

Firmowe roszady

Autor: materiały prasowe

Myśląc nad spójnym wizerunkiem korporacji dobrze jest postawić na znanych pr’owców. Pr korporacyjny to dziedzina, która daje wykazać się najbardziej pomysłowym i mądrym profesjonalistom. Pr’owcy muszą balansować na granicy smaku. Czasem jeden zły ruch i budowanie na nowo ciekawego wizerunku firmy może się nie udać. Jeśli chcemy by nasza firma wypłynęła na szerokie wody powinniśmy na wstępie pamiętać o profesjonalnym planowaniu wizerunku. Nie można myśleć o czymkolwiek, że później coś zamiecie się pod dywan. Powinniśmy pamiętać, że PR korporacyjny z PR Time jest inwestycją rozłożoną w czasie.

Wizerunek firmy

Biznesmen

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Co zrobić by firma była kojarzona pozytywnie? W czasach, w których media są czwartą władzą duża część pr’owych zadań opiera się akurat na kontaktach z mediami. Firmy zatrudniają najlepszych z najlepszych, ścigają się w zdobyciu pr’owców, którzy mają wielkie sukcesy w tej dziedzinie. W dzisiejszych czasach każdy artysta, czy osoba publiczna ma kogoś, kto stoi za jego wizerunkiem, żyjemy w świecie gdzie lepiej bez skontaktowania się z pr’owcem najlepiej nie reagować na ani jedno pytanie reporterów i nie ustosunkowywać się do zaistniałej sytuacji. Niestety każda nierozważna myśl, która zmieni się w słowa, potem może być wykorzystana przeciwko nam. W dodatku często zdarza się, że słowa są wyrywane z kontekstu, więc i na tym punkcie trzeba być ostrożnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *