Nie obawiajmy się uratowania swojego małżeństwa!

Chcielibyśmy nareszcie dorównać Stanom Zjednoczonym – w szczególności w ogólnym poziomie funkcjonowania, ekonomii, płacy, itp. Jednakże jest niewątpliwie coś z czego w żadnym wypadku nie możemy wziąć przykładu: mianowicie rozchodzi się o sporą ilość rozwodów. Można tak naprawdę powiedzieć, że ci Amerykanie zwariowali na punkcie rozwodów! W końcu nie w każdym przypadku pozyskanie rozwodu jest potrzebne. Dobrze – przykładowo zdrada jest niesamowicie sensownym powodem rozwodu, ale często przyczyną jest chociażby wielka kłótnia, która sprawia, że wcześniej nawet szczęśliwi małżonkowie decydują się na rozejście się.

para

Autor: Viktor Rosenfeld
Źródło: http://www.flickr.com
A może zwykła psychoterapia – chociaż generalnie mieszkańców USA nie trzeba mocno przekonywać, ponieważ to we właśnie w USA tak naprawdę się ona narodziła. Przejdźmy do polskiego podwórka: czyli co mogą robić małżonkowie, którzy w tym momencie są w wielkim konflikcie z własnym małżonkiem – no na tyle poważnym, że na poważnie biorą w rachubę wzięcie rozwodu.

Każdy następujący link wiedzie wyłącznie do wartościowych stron, na których możesz przeczytać o istotnych wydarzeniach. Nie zwlekaj, tylko kliknij w niego!

Najbardziej istotna rada: w żadnym wypadku nie należy przesadnie bać się pomocy psychologa. Bardzo często psychoterapeuta jest w sumie prawdziwym cudotwórcą, który sprawia, że takie małżeństwo, które tak jakby było do „kasacji”, na nowo odkrywa własne uczucie. Jeżeli ktoś ogląda House of Cards – wybitny serial, kojarzy parę prezydencką, która właśnie w obliczu znaczących problemów najzwyczajniej w świecie udała się na psychoterapię. Nie ma żadnego sensu spojlerować, lecz możemy być pewni, iż te spotkania, chociaż mocno zniszczyły ich karierę w polityce, uratowały związek (poradź się u dobrego psychologa).

Porządny psychoterapeuta kraków jest tak jakby powiernikiem – chociaż niewątpliwie dosyć drogim. No cóż, chociaż zapewne niektórzy ludzie rzekną, że tak jakby przyszło nam płacić za typową rozmowę, którą w końcu moglibyśmy przeprowadzić bezpłatnie, to jednak takowe postrzeganie psychoterapii nie ma sensu. Rzeczywistość jest taka, że jeśli nie uważamy, iż najzupełniej nasze uczucie do małżonka wygasło, dzięki właśnie psychoterapeucie mamy okazję zmienić własny związek. W żadnym razie nie postrzegajmy tematu psychoterapii ogólnikowo, ponieważ bardzo często tak jakby powodujemy, że zwykłe, głupie stereotypy, są w stanie do końca zniszczyć nasz związek!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *