Niedrogi wynajem samochodów

Wynajmowanie pojazdów, wielu osobom, kojarzy się z zawikłaną procedurą, potwierdzoną olbrzymią umową, w której skrytych jest mnóstwo tajemniczych opłat. Dlatego też pośrednio nie często decydujemy się na to, podróżując okazyjnie zostawiamy sporą gotówkę taksówkarzom. Jak to wygląda na prawdę? Najem samochodów jest tani, czy nie? Czy opłaca się wynajmować auto z wypożyczalni?

samochód

Źródło: www.destination360.com
mnóstwo klientów wypożyczalni samochodów boi się tak zwanych kosztów dodatkowych. Jeżeli nie musimy mieć auta natychmiast, wówczas opłaca się poświęcić trochę czasu na zapoznanie, które pomoże wyeliminować jak najwięcej zbędnych kosztów dodatkowych. Sprawdźmy na co należy zwrócić uwagę i jak tanio wynająć auto – wypożyczalnie samochodów warszawa.

Na wstępie, wertując oferty wypożyczalni , trzeba dowiedzieć się paru bardzo istotnych kwestii. Niezwykle ważne jest określenie jaki samochód w rzeczywistości chcemy wypożyczyć. W związku z tym zwracamy uwagę na model, markę, ale i elementy wyposażenia pojazdu wewnątrz. W środku lata zapewne przyda nam się klimatyzacja, z kolei w zimie będzie całkowicie zbędna.

samochód

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
Opłaty dodatkowe, lecz nieodzowne, należy rozumieć także ubezpieczenie auta, ilość paliwa jak również maksymalna ilość kilometrów jaką można pokonać bez uiszczania dodatkowych opłat. To zasady konieczne, które trzeba zaakceptować niemal w każdej umowie wynajmu samochodu z wypożyczalni.

Nie czekaj! Jeśli zaciekawiła Cię treść tego opisu, to doczytaj tu (http://www.purevent.pl/projektowanie-instalacji-sanitranych/) kolejne niebywale zajmujące detale w nowym wątku.

Ponadprogramowe opłaty mogą oznaczać też odbiór samochodu wybrane miejsce poza wypożyczalnią, przejazd przez granicę a także wiele innych – pozornie drobnych rzeczy o których sami byśmy nie pomyśleli.

Odbiór samochodu z pokwitowaniem oznacza, że pożyczyliśmy auto w 100% sprawne – dlatego należy pamiętać aby sprawdzić ów stan przed złożeniem podpisu na dokumentach. Wszystkie uwagi należy natychmiast zgłosić dostawcy.

Jeżeli wydarzy się wypadek wypożyczonym samochodem, w takiej sytuacji trzeba powiadomić o nim dostawcę, a dokumenty skrzętnie w komplecie przechować. Są one bowiem niezbędne do zwrotu kosztów naprawy od zakładu ubezpieczeniowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *