Niezawodny sposób zabezpieczenia m.in. samochodów firmowych przed kradzieżą

Jeżeli jesteś osobą odpowiedzialną za opiekę nad firmową flotą samochodów, to warto jest zainteresować się rozwiązaniem, które pozwoliłoby na ciągłe śledzenie położenia wszystkich należących do danej spółki samochodów.

branży

Autor: Libet
Źródło: Libet
gps
Aktualnie taka możliwość jest stosunkowo prosta oraz tania w realizacji.
Są także naturalnie gotowe systemy, które warto jest kupić oraz zamontować w poszczególnych pojazdach. Takie rozwiązania są dla odbiorców o tyle korzystniejsze, że urządzenia GPS są montowane w niestandardowych miejscach, zatem tylko właściciel samochodu oraz firma, która montowała to narzędzie ma świadomość, w którym miejscu jest ono schowane.

Jeżeli zainteresował Cię ten tekst, kliknij ten link – to naprawdę świetne omówienie (http://www.wojtmar.com.pl/) tej kwestii. Obowiązkowo to przeczytaj!

A jest to ważne, gdyż jeśli pojazd zostanie skradziony, to przestępcy będą od razu szukać urządzenia tak, aby pojazd nie mógł być odnaleziony przez np. policję albo samego właściciela. Tak czy inaczej, system GPS może zostać naturalnie zsynchronizowany z mapą, na której jest uwidoczniona obecna lokalizacja pojazdu razem ze współrzędnymi geograficznymi, jakie w wypadku potrzeby można by podać policji bądź posiadaczowi.

W dzisiejszych czasach elektronika (sprawdź co to jest systemy automatycznej identyfikacji) jest relatywnie niedroga, więc koszt montażu systemu GPS we flotowych samochodach nie będzie znaczny. Zwłaszcza, jeśli aut będzie więcej. Ważne jedynie, aby w pojedynczych pojazdach urządzenia GPS były zamontowane w różnych miejscach oraz to, aby nie można ich było wykryć przez profesjonalne czujniki.

Jednak tego typu detale to sprawa oczywista zarówno dla samochodowych specjalistów, jak i dla przestępców. Tego typu system GPS jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań na zabezpieczenie pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *