Nowe materiały w służbie człowiekowi

Na pewno sporo z was wspomina, jak kiedyś grało się w nogę na około szkolnych boiskach. Niestety, czasy komuny nie były czasem, gdy projektanci mieli na uwadze wygodę i zdrowie młodzieży.

Świadectwemtego stały się boiska (zapoznaj się z ofertą nawierzchnie sportowe: interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/do-hal-sportowych-i-sal-gimnastycznych) do piłki wykonane z twardego betonu. Urwisy kiereszowały na takiej powierzchni nogi i boleśnie zdzierały sobie skórę. Całe szczęście teraz się z tym całkowitym błędem walczy. Stare szkolne miejsca do gry są restaurowane, a nowe projektowane rozsądnie. Sławne rządowe Orliki zakrywa albo rzeczywista trawa, bądź poliuretanowe nawierzchnie na place zabaw. To technika, która daje młodym wygodę grania (dzięki wielkiej sprężystości i bezpieczeństwu) oraz potrafi wytrwać przez lata, w przeciwieństwie od niszczącego się betonu. Zmienne warunki zewnętrzne niewiele zaszkodzą poliuretanowi.

Klej do drewna Woodfix D3 firmy Den Braven doskonale sprawdza się podczas drobnych napraw czy montażu mebli

Autor: Den Braven
Źródło: Den Braven

Nawierzchnie poliuretanowe w współczesnej Polsce tworzą nie tylko boiska sportowe, lecz też boiska do kosza i bieżnie lekkoatletyczne. Używa się ich także przy konstruowaniu skwerków zabaw dla dzieciaków. To sprawia, że rodziciele nie muszą już się zbytnio obawiać, że ich latorośl boleśnie uszkodzi się w trakcie zabawy na placu.

W Polsce dostępny jest klej do drewna, który jest stworzony z tego samego związku chemicznego, co nawierzchnawierzchnie (interesujący post w na tej stronie)anowe. Charakteryzuje się dobrą przylepnością i odpornością. Jednak jego największą zaletą jest uniwersalność, ponieważ możesz go wykorzystać do scalania ze sobą mocno różniących się od siebie powierzchni. Klej do drewna znakomicie zastąpi długotrwałe przybijanie metalowi gwoździami. Brak konieczności machania młotkiem oznacza, że różne potrzebne naprawy w domu stają się szybkim i przyjemnym zajęciem, z którym da sobie radę nawet ktoś mało sprawny. Oprócz doraźnych napraw i majsterkowania, kleje do drewna poliuretanowe dobrze pasują do uszczelniania. Przydadzą się, gdy montujesz okna albo drzwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *