Sprzęt budowlany dla firm

Często odzywa się w Tobie chęć bycia samemu sobie sterem i okrętem? Masz oryginalny pomysł na własną działalność?

Odważ się na prywatną działalność! Zwłaszcza, że osoby mające zamiar usamodzielnić się, mogą być pewni wsparcia w postaci wkładu pieniężnego na rozkręcenie całego przedsięwzięcia – urzędy pracy zapewniają dotacje na rozpoczęcie działalności. A może prowadzisz już własną firmę budowlaną, i chciałbyś szeroko rozwinąć skrzydła? Fundusze unijne na rozwój firmy to droga z przeznaczeniem dla tych, którzy uważają, że są gotowi by założyć własną firmę lub chcą modernizacji już istniejącego biznesu, lecz nie mają na ten cel odpowiednich funduszy. Dzięki wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele sprawniej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom idee własnego biznesu.

Wózek widłowy w hali magazynowej

Autor: U.S. Naval Forces Central Command/U.S. Fifth Fleet
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie rynek budowlany (itb.pl/europejskie-oceny-techniczne-krajowe-oceny-i-rekomendacje-techniczne.html) głównie działa na zasadzie zleceń i przetargów budowlanych. Niestety, wymagania są bardzo wysokie, stąd nie każda firma ma problem z „przebiciem się” na rynku pracy. Firmy takie mogą starać się o fundusze na nowy lub używany sprzęt budowlany (np. dźwigi, kruszarka, widlak, młot pneumatyczny. W drugim przypadku, sprzęt powinien mieć odpowiednie właściwości techniczne a także spełniać obowiązujące warunki. Możemy również zarabiać w czasie, kiedy maszyna stoi bezużytecznie, to znaczy wypożyczać nasz sprzęt, w chwili kiedy sami go nie używamy, za rozsądne stawki, lecz wciąż dla nas opłacalne. W konsekwencji tego zdobędziemy fundusze np. na ratę, jeśli nabyliśmy sprzęt na kredyt, albo jeśli pozyskaliśmy go z dotacji.

Jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że pomyślna decyzja odnośnie dotacji nie upoważnia nas do zaniechania wypełniania obowiązków określonych przez instytucję dofinansowującą. Najważniejszy z nich, to obowiązek utrzymania działalności gospodarczej przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy od dnia założenia działalności gospodarczej, a w razie niedotrzymania zobowiązania – dokonania zwrotu otrzymanych środków wraz z odsetkami. Mimo wielu obaw i odpowiedzialności z jaką utożsamiana jest własna działalność coraz większa liczba osób podąża tą ścieżką z przeświadczeniem o jego powodzeniu, dlatego…odwagi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *