Noże zaprojektowane do zadań specjalnych

Jeśli lubimy spędzać czas przy garnkach, zdecydowanie chcemy posiadać w kuchni doskonałe, z najlepszych materiałów i ostre noże. Każdy dobry kucharz, nawet amator wie, że jeden nóż w szufladzie to za mało.Naturalnie, trzeba mieć stosunkowo uniwersalny nóż szefa kuchni, wykorzystywany najczęściej, jednak przydatny będzie również nóż do pieczywa, do filetowania, do mięsa.

Funkcjonuje na rynku sporo firm, które produkują noże, jedne rozpoznawalne bardziej inne mniej. Ostatnio na popularności zyskują noże Ontario Knives. Jest to amerykańska firma istniejąca od ponad stu lat. Wyrabia noże różnorodnego przeznaczenia. W ofercie są zarówno noże przeznaczone dla kucharzy, jak i przeznaczone do survivalu, również wojskowe. Żeby produkty były doskonałej jakości każda z grup ma swojego projektanta. Całkiem inny człowiek zajmuje się nożami kuchennymi, a kto inny wojskowymi. Umożliwia to dobre pojęcie potrzeb klientów i dopasowanie produktów.

Od noży oczekujemy, aby były ostre jak najdłużej, żeby się nie wyszczerbiały i co oczywiste nie rdzewiały. Niezależnie od tego który to nóż. Znaczenie ma jednakże, żeby właściwie o nie dbać. Nie zapominajmy o częstym ostrzeniu. Gdy tylko producent nie zaleca inaczej – powinno się ostrzyć nóż przed każdym użyciem. Tępy nóż jest nie tylko nieużyteczny – bo na przykład strzępi i rwie włókna mięsa zamiast je rozcinać, ale także może być niezwykle niebezpieczny. Kiedy używamy tępego noża, używamy dużo więcej ( zakładanie klimatyzacji ) siły, więc o wiele łatwiej o zranienie, czasem bardzo poważne.

Jeśli dotąd nie mieliśmy do czynienia z naprawdę ostrymi nożami i sprawimy sobie jakiś porządny zestaw, choćby właśnie Ontario Knives, trzeba nauczyć się kroić od nowa. W internecie możemy wyszukać mnóstwo filmów pokazujących dobrą technikę krojenia. Wystarczy nieco poćwiczyć, by używać noża jak dobry szef kuchni.

Nóż nawigator

Autor: www.sport-shop.pl
Źródło: www.sport-shop.pl

Dobry nóż przydaje się także, kiedy wyjeżdżamy. Nieważne, czy wybieramy się na kemping, do lasu na grzyby, czy w ogóle na łono natury, ostry nóż się przyda.

Czy pragniesz dokładniej przestudiować omawiany w tym miejscu problem? Jeżeli tak, bez obawy kliknij tu, żeby przeczytać więcej na tej stronie.

Największą popularnością, od zawsze cieszą się scyzoryki szwajcarskie. W każdej sytuacji sprawdzają się doskonale, więc warto taki mieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *