Niebezpieczne zawody? Sprawdź czy dasz radę?

Zastanawiające jest, dlaczego niektórzy ludzie wybierają różne zawody, które charakteryzują się dużą odpowiedzialnością za przedmioty, lub ludzi? Czy jest to zwyczajny przypadek, a może jakaś psychiczna konstrukcja, która jak wody potrzebuje kontaktu z pewną dozą ryzyka i niepewności. Myśląc o takich profesjach, to jakie przychodzą na myśl?

Po pierwsze: pilot samolotu. Niektórym to się wydaje wręcz niemożliwe podjąć się takiej odpowiedzialności, nie dość, że prowadzi się wielki samolot, to ma się na pokładzie wielu różnych ludzi Osoby, pragnące zostać pilotami muszą mieć naprawdę mocną psychikę, być ponadto pewnymi siebie. Tchórzliwy człowek, nielubiący brać na siebie odpowiedzialności nie powinien wykonywać tego zawodu. Nie dość, że zaszkodzi sobie to jeszcze może zaszkodzić innym.

Taki człowiek nie powinien także pracować jako policjant, czy ratownik medyczny. Pierwszy, jak i drugi bierze udział w ekstremalnych sytuacjach. Policjant, zależnie od wydziału, spotyka się z niebezpieczeństwem, musi podejmować odpowiednie decyzje, niekiedy na granicy ryzyka, natomiast ratownik medyczny powinien umieć być zawsze spokojnym i opanowanym. Nie może dać się ponieść emocjom, które nie są w tym zawodzie dobrym doradcą. Jeśli natomiast bardzo chcesz robić coś pożytecznego, coś istotnego, zawód, w którym liczy się czas to wybierze transport farmaceutyczny.

Myślisz, co to takiego? Jak sugeruje nazwa, transport farmaceutyczny to transport leków , które powinny być przechowywane w bardzo niskich temperaturach. Przeznaczone są do tego specjalne samochody wyposażone w odpowiedni osprzęt.

Przyciągnął Cię taki wpis? To super, jednak kliknij ten odnośnik, ponieważ dodatkowo przygotowaliśmy również inny podobny materiał, który warto zobaczyć także (https://ambroexpress.pl/wysylka-czesci-samochodowych/).

Pomyśl, jak wiele zależy od osoby, która transportuje różne niezbędne leki, medykamenty, jakie musze zostać dostarczone pod odpowiedni adres, w odpowiednim czasie. Nie są to strzelaniny, nie jest to reanimacja osób po zdarzeniu drogowym, nie jest to wreszcie adrenalina wywołana świadomością, że jest się pilotem wielkiego samolotu, który ma na swoim pokładzie setki osób…

Taki przewóz jest za to działaniem o dobrych intencjach, gdzie spotykają się dwie rzeczy: pośpiech, pęd w dotarciu do celu (wzmożona adrenalina) i niesienie pomocy (satysfakcja z dobrze zrobionej pracy). Dla takich wartości dobrze się pracuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *