Obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu

Już dłuższy czas możemy zauważyć nieciekawą sytuację na rynku pracy. Niestety, póki co jedynie wybrane regiony Polski są w stanie poszczycić się spadkiem bezrobocia. Mało optymistyczne wiadomości przychodzą z Żywca. Czy władze miasta robią wszystko co w ich mocy, aby przekonać do Żywca nowych inwestorów?

A może w Żywcu musi powstać Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki której w mieście pojawią się firmy będące w stanie zapewnić kolejne miejsca pracy? Zdania radnych są podzielone. Jedni utrzymują stanowisko, iż same koszty przedsięwzięcia są wysokie,| a co istotne nie gwarantują sukcesu. Przykładem jest niedaleko położona gmina, która mimo starań zdobyła tylko jednego inwestora. Druga grupa ma inne spojrzenie. Uważają , iż strefa jest konieczna i jeżeli miasto nie podejmie ryzyka, nigdy nie przekona się czy „było warto”. Należy próbować wszystkiego, aby walczyć z bezrobociem i to jest ich zasada.To dopiero koncepty, a jak się prezentuje stan rzeczy na rynku pracy w Żywcu?.Patrz tu Żywiec, z powodu swego zachwycającego położenia to na dobrym poziomie rozbudowana turystyka, gastronomia oraz baza noclegowa. Restauracje, hotele czy domy wczasowe bez przerwy poszukują pełnych zapału osób, które z zaangażowaniem i pasją poświęcą się obowiązkom wykonywanym w nowym miejscu pracy.

Zdjęcie w technice rybie oko

Autor: Fernando L
Źródło: http://www.flickr.com

Cały czas w Żywcu pożądaną grupą pracowników (polecamy ofertę na programy kadrowo-płacowe) są przedstawiciele handlowi, handlowcy, czy wykwalifikowani robotnicy fizyczni. Szczególnie, że za chwilę odbędzie się rozpoczęcie sezonu, a wraz z nim pojawią się prace sezonowe. To idealne wyjście, zwłaszcza dla ludzi, którzy nie mają stałego zatrudnienia.Czytaj więcej na

Plusem prac sezonowych jest to, że naszym chlebodawcom nie zależy jedynie na świadectwach ukończonych szkół, co na naszej aktywności zawodowej i chęci rozwoju własnych umiejętności.

Skoro opisywana problematyka Cię ciekawi i chcesz ją poznać głębiej, więcej przeczytasz tutaj – to trochę odmienny punkt widzenia na tę sprawę.

Dzięki temu powierzone czynności mogą być realizowane zarówno przez dorosłych ludzi, jak i młodych – bez praktyki.
Które jeszcze profesje poszukiwane są na terenie miasta? Wystarczy przejrzeć ogłoszenia w sprawie pracy w internecie. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę, przykładowo: oferty pracy Żywiec – a być może odnajdziemy satysfakcjonującą nas pracę.
Ciąg dalszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *