Obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu

Już dłuższy czas możemy zauważyć niepokojącą sytuację na rynku pracy. Niestety, póki co jedynie niektóre regiony Polski są w stanie pochwalić się opadającym wskaźnikiem bezrobocia. Mało optymistyczne wieści pojawiają się z Żywca. Czy władze miasta za mało działają, aby przekonać do Żywca nowych inwestorów?

Czy w Żywcu musi powstać Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki której w mieście pojawią się firmy będące w stanie zapewnić kolejne miejsca pracy? Zdania radnych są rozbieżne. Jedni są przekonani, że same koszty przystąpienia do strefy są bardzo duże,| a co ważniejsze nie gwarantują sukcesu. Przykładem jest sąsiednia gmina, która mimo wielu działań pozyskała tylko jednego inwestora. Druga grupa posiada inne stanowisko. Uważają , że strefa jest potrzebna i jeżeli miasto nie podejmie ryzyka, nigdy nie dowie się czy to było właściwe posunięcie. Obowiązkiem jest próbować wszystkiego, w celu walki z bezrobociem i to jest ich myśl przewodnia.To zaledwie projekty, a jak się wygląda obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu? (Sprawdź też oferty pracy opiekunka osób starszych).Żywiec, z racji swego wyjątkowego miejsca na mapie to dobrze rozbudowana turystyka, mieszkania nad morzem sprzedaż oraz baza noclegowa. Restauracje, hotele i domy wczasowe stale poszukują pełnych zapału osób, które z zaangażowaniem i entuzjazmem oddadzą się czynnościom które przydzielono im w nowym miejscu pracy.

praca

Autor: Fernando L
Źródło: http://www.flickr.com

Cały czas w Żywcu poszukiwaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi, handlowcy, czy wykwalifikowani robotnicy fizyczni. Szczególnie, że lada dzień odbędzie się rozpoczęcie sezonu, a razem z nim zjawią się prace sezonowe. To ciekawa alternatywa, przede wszystkim dla ludzi, którzy nie posiadają stałego zatrudnienia.

Pozytywem prac sezonowych jest to, iż naszym chlebodawcom nie zależy jedynie na dyplomach, co na naszej aktywności zawodowej a także potrzeby rozwoju własnych umiejętności. Dzięki temu powierzone czynności mogą być wykonywane zarówno przez dorosłych ludzi, jak i młodych – bez doświadczenia.
Jakie jeszcze zawody są mile widziane na obszarze miasta? Dobrym pomysłem jest przejrzeć oferty pracy w internecie. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę, np.: oferty pracy Żywiec – a jest możliwość, że odnajdziemy ofertę interesującej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *