Jakim sposobem bezpiecznie lokować pieniądze?

Chyba wszyscy wiemy, że w obecnej chwili raczej nie powinno się gromadzić pieniędzy „do skarpety”. Pieniądz powinien rodzić pieniądz. Schowane pod poduszką, nie gwarantują nam lepszego jutra, i – przede wszystkim, nie zarabiają.

Cóż począć, przeciętny Polak dopiero zaczyna się przekonywać do pojęcia inwestycji. Model kształtowania świadomości społecznej dotyczącej własnych finansów, w porównaniu do krajów Europy zachodniej dopiero ulega zmianom. Ale ważne, że jesteśmy na dobrej drodze.

stos monet

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś, w czasach wydłużonego wieku emerytalnego , kiedy emerytury do najwyższych nie należą, zatroszczenie się o naszą przyszłość, wydaje się najlepszym wyjściem. To nie my mamy pracować dla pieniędzy, ale pieniądze mają pracować dla nas.

Gdzie szukać pieniędzy w dzisiejszych czasach? Niestety, na to zapytanie nie można dać czytelnej odpowiedzi, bowiem sytuacja ekonomiczna w naszym kraju, jak i w świecie potrafi zmieniać się z miesiąca na miesiąc. Trzeba jednak zaobserwować, iż pewne instrumenty finansowe od jakiegoś czasu przynoszą zysk inwestorom niezależnie od sytuacji. Jak wiemy, rozróżnić je możemy na te mniej i bardziej ryzykowne, w zależności, na którą formę się zdecydujemy. Szczegóły na serwisie: .

Dobrze ulokować finanse możemy np. w nieruchomościach. Zalety? Bezpieczny kapitał, uchowanie przed inflacją a także źródło dochodu, jeżeli nieruchomość np. wynajmiemy. Kolejna droga, którą możemy się udać to inwestowanie w obligacje czy listy zastawne. To ryzykowny, ale też jeden z najbardziej przynoszący dochody sposób (pod warunkiem, że rozsądnie ulokujemy nasze pieniądze) – sprawdź też czy inwestycja w obligacje jest bezpieczna.

Inwestycje w sztukę, również gwarantują zabezpieczenie na przyszłość. Głównie jednak Polacy umieszczają swe pieniądze na lokatach, na których zysk bywa, że nie jest wielki, ale pewny. Warunek? W okreale (kliknij) obowiązywania umowy nie mamy dostępu do pieniędzy, inaczej grozi nam utrata odsetek.
Fundusze strukturalne również należą do bezpiecznych sposobów inwestowania. I tak jak w przypadku lokat – stracić się raczej nie da, ale zysk zawsze jest większy niż na lokatach. Już teraz zatroszczmy się o swoje jutro, a zagwarantujemy sobie spokojne i dostatnie życie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *