Sprzęt do rehabilitacji

Prowadzimy wyjątkowo niehigieniczny tryb życia. Wielogodzinne przebywanie w pozycji siedzącej może skutkować poważnymi zwyrodnieniami kręgosłupa i naszych stawów. Zazwyczaj nie myślimy o tym też po powrocie do domu, gdzie napinamy mięśnie karku, schylając się nad klawiaturą komputera.

Proteza nogi, protezy kończyn dolnych

Autor: DFID – UK Department for International Development
Źródło: http://www.flickr.com
Większość z nas nie może znaleźć czasu na odrobinę ruchu na świeżym powietrzu, który jest nam niezbędny. Nie tylko wzmacnia odporność i dostarcza nam energii, ale również (informacje) chroni nas przed rozmaitymi urazami, na które narażamy się każdego dnia. Może się również zdarzyć, że ulegniemy poważnemu wypadkowi. Wówczas potrzebna będzie skuteczna rehabilitacja.

Zarówno stacjonarne, jak i internetowe sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym posiadają w ofercie ogromną gamę produktów najlepszej jakości. Jednym z bardzo często poszukiwanych sprzętów jest gorset jewetta, który używamy głównie przy pęknięciach, złamaniach i wszelkiego rodzaju schorzeniach kręgosłupa. Ma on na celu umocnić kręgosłup (sprawdź tutaj) oraz go odciążyć. Jest zbudowany z dwóch części, które są połączone ze sobą pasami mocującymi. Całość jest lekka i szybko dopasowuje się do figury. Takie gorsety wykonuje się najczęściej na wymiar.

Osoby, które w wyniku nieszczęśliwego wypadku, straciły nogi lub ręce, mogą cały czas prowadzić zupełnie zwyczajne i aktywne życie. Odpowiednio dopasowane protezy kończyn to całkiem nowe możliwości dla poszkodowanych osób, które mogą powrócić do swoich ukochanych zajęć, a nawet uprawiać sport. W naszej ojczyźnie znajdziemy wiele doświadczonych pracowni ortopedycznych, które przez lata wypracowały najlepszą technikę oraz posiadają światową renomę.

Sklep ze sprzętem do rehabilitacji to także spora oferta dla osób, które cieszą się aktywnością fizyczną. Wielkim powodzeniem, w większości pośród kobiet, cieszą się piłki rehabilitacyjne, które można zastosować również do rozmaitych treningów. Takie piłki znajdziemy w przeróżnych rodzajach, a każda z nich to doskonałe narzędzie do treningu ogólnorozwojowego dla wszystkich osób, które w ten sposób dbają o swoje zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *