Oferta indywidualna banku – niezbędne porady

Na dzień dzisiejszy w celu przyciągnięcia klientów, banki prześcigają się w korzyściach dla jednostkowych klientów. Oferta indywidualnych rachunków w bankach ulega dynamicznym zmianom, aktualnie konta są coraz mniej kosztowne lub nawet bezpłatne, a oferta usług dodatkowych jest naprawdę bardzo duża.


Działanie instytucji bankowych w pozyskiwaniu klienta polega na tym, by zdobyć jego zaufanie korzystną ofertą zasadniczą a później zaproponować mu innego rodzaju usługi: pożyczkę, kartę kredytową czy konto oszczędnościowe (więcej zobaczysz tu: ).

monety przy śwince

Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com
Statystyki pokazują bowiem, że klient posiadający rachunek w danym banku, chętniej skusi się na taką ofertę, nawet jeśli jest trochę mniej korzystna niż w konkurencyjnych bankach.

Zaufanie to podstawa
Główna oferta kont indywidualnych może się jawić jako niekorzystna dla banku – nie tylko korzystanie z rachunku jest całkowicie bezpłatne, to jeszcze wiele banków dysponuję programami lojalnościowymi i zwraca kilka procent wartości transakcji dokonanych on-line. Poprzez takie działania banki chcą zdobyć zaufanie, zwłaszcza młodych klientów, którzy nie są jeszcze zapożyczeni. Realne pieniądze bank zarabia bowiem dając pożyczki i kredyty, zwłaszcza te na zakup mieszkania.

Czy podoba Ci się ten materiał? Jeśli tak, to zobacz poza tym szczegóły w tekście, ponieważ one także mogą okazać się dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Dla banku jest to bowiem stały dopływ środków finansowych w ciągu długiego okresu – przez nawet parę czy kilkanaście lat w przypadku kredytów hipotecznych. Dodatkowo, klient związany z bankiem zobowiązaniami kredytowymi mniej chętnie będzie rozpatrywać zmianę banku, nawet jeśli inna oferta jest atrakcyjniejsza

.

Pozostałe usługi bankowe
Instytucje finansowe oferują ponadto dużo opcji ulokowania oszczędności.

Zaintrygował Cię tytuł tego materiału? Koniecznie spójrz na treść (https://mennicapoznanska.com/kategoria/srebro/), tam są jeszcze ciekawsze rzeczy, naprawdę warto to poznać.

W ofercie pojawiają się standardowe lokaty w banku, lokaty wysokiego ryzyka działające w oparciu o rynek akcji, oraz lokaty mieszane w których część środków jest inwestowana w obligacje, a pozostałe są inwestowane na giełdzie. Instytucje często posiadają własne biura maklerskie, zajmujące się tylko i jedynie zarządzaniem środkami finansowymi firmy. Oprócz obracaniem oszczędnościami, banki skupują zobowiązania kredytowe klientów, w branży proces ten to tak zwana konsolidacja kredytów (info o konsolidacji kredytów). Banki w ramach konsolidacji proponują przeniesienie kredytu oraz niekiedy połączenie paru zobowiązań w jedno, o korzystniejszym oprocentowaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *