Olej lniany – złoty lek?

O ich zbawiennym działaniu nasz prababki wiedziała od zawsze. Dziś wykazały to badania naukowe i zapanowała zdrowa moda na kuracje olejami. Warto je wypróbować, gdyż pozwalają nam nie tylko dbać o zdrowie, ale również je ”podreperować”.

olej

Autor: StateofIsrael
Źródło: http://www.flickr.com
Miano „złotego lekarstwa” uzyskał olej lniany, który w swym składzie posiada ogromną ilość dobroczynnych kwasów omega-3. Stanowią one 50 proc. jego składu (ale jedynie wówczas, jeśli mamy do czynienia z produktem nieoczyszczonym). Olej lniany usprawnia pracę wszystkich układów organizmu. Skutecznie przeciwdziała miażdżycy, zawałowi serca i chorobie nadciśnieniowej, obniża cholesterol, normalizuje ciśnienie, działa przeciwzapalnie i przeciwalergicznie. Zapobiega depresji, chorobie Alzheimera oraz zapobiega rozwojowi nowotworów.Pionierką badań nad olejem lnianym, a w szczególności zawartymi w nim kwasami tłuszczowymi omega3, była dr Joanna Budwig. Ta niemiecka biochemik, (aż siedmiokrotnie nominowana do Nagrody Nobla), opracowała specjalną dietę, w której coraz większe grona widzą potencjalną szansę na poprawę zdrowia (zobacz ortanol 20 plus) – oferta sklepu z ekożywnością roślinne to tylko zdrowie. Nie tylko nie są kaloryczne, ale nawet pomagają zrzucić wagę.

Nie wahaj się! odwiedź nasz pomocny portal (http://wola.centrumdemed.pl/oferta/implanty-zebow/) i poleć go wszystkim. Wszyscy skorzystacie! To ważne, by dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

Warto wiedzieć, które są warte uwagi i wprowadzić je do codziennej diety.Dr Budwig sporządziła słynną pastę, której składnikami jest zmiksowany olej lniany z białym serem lub twarożkiem. Poza tym, że podobno działa przeciwnowotworowo, to smakuje wybornie! Co jest potrzebne do jej sporządzenia? Świeży olej lniany i mikser. Należy pamiętać by z tych dwóch produktów powstała gładka masa, dlatego, że tylko przyjmowane razem dają tak dobre efekty. Taka pasta stanowi nie tylko smaczny posiłek, ale jest naturalnym lekiem i zapewnia ochronę organizmu. Olej lniany przyczynia się do poprawy zdrowia w przypadku takich chorób jak np. zaburzenia rytmu serca, astma oskrzelowa czy cukrzyca.Lato sprzyja odchudzaniu i reperowaniu zdrowia. Może warto to wykorzystać? Drastyczne diety mogą nas szybko zrazić i spowodować uczucie zdenerwowania, dlatego postawmy na sałatki. Są bogate w składniki odżywcze, a przy tym niskokaloryczne i smakowite. Oczywiście z dodatkiem oleju lnianego, który posiada pyszny orzechowy posmak i wspaniale komponuje się z wieloma składnikami sałatek.

Sprawdź także inne zdrowe oleje – .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *