Zakupoholizm sposobem na zły dzień?

Chorobliwe zakupy mimo wszystko mają nie najgorsze skutki: nowe ubrania albo sprzęty domowe. To niestety wiąże się z pustką w portfelu, a również z niewdzięczną przyjaźnią z kredytem. Można się zacząć leczyć, bo to naprawdę groźna przypadłość.

zakupy

Autor: Vanguard PR
Źródło: Vanguard PR

Buty na poprawę humoru to wydawałoby się klasyczne kobiece zachowanie. Jednak lekarz mógłby nazwać to objawem oniomanii. To nic dziwnego, że zakupy obuwnicze i pożądliwe spojrzenia na sukienki damskie mogą sprawić szczęście. Problem tak naprawdę pojawia się, jeśli wszystko zaczyna wymykać się spod kontroli.

Zakupoholicy lubią sam proces kupowania, a to, co nabywają nie jest ważne. Kupują nie tylko dla siebie, często mamom-zakupoholiczkom największą przyjemność może sprawić odzież dziecięca. Kupują ciągle nowe najróżniejsze ubranka dla swoich córeczek.

Nasz link do www skleroterapia wrocław zadziwi Cię niezwykle korzystnie. Odkryjesz tam dużo rzetelnych postów. Zatem nie ociągaj się i wejdź tam!

Zakupy dla siebie z kolei często robią bez mierzenia, dla idei, w domu wrzucając je na dno szafy.

Depresyjne zakupy

Uzależnienie od kupowania jest dosyć młodą przypadłością i w większości obejmuje kobiety, szczególnie te, które mają skłonność do depresji. Wycieczka do galerii jest lekarstwem na żale i jedynym sposobem relaksu. Trudności wywołane ciągłymi zakupami leczą np. nowe sandały damskie lub droga spódnica. sklep – kamREC – są konieczne, żeby przetrwać.

Zakupy

Autor: iStock
Źródło: iStock

Jak przestępca…

Niektórzy biorą poważnie tej choroby, uznając, że to dotyczy wszystkich kobiet. Jednak pozornie nieistotne objawy mogą przybrać taki obrót jak na przykład narkomania. Uzależnienie powoduje, że kobiety zaciągają coraz większe kredyty, ponieważ zakupy zmuszają pożyczki. Zatajają także kolejne wizyty w sklepach i nowe nabytki. To natomiast powoduje pogłębianie się depresji. Leczenie u psychologa jest koniecznością.

Nie tylko kobiety

Płeć męska jest odporniejsza na zakupy, ale niedostatecznie. Mężczyźni mogą kupować chorobliwie ubrania i buty męskie, jednak raczej mogą się uzależnić od sprzętu elektronicznego, gadżetów, a również elementy samochodowe. To oczywiście zależy od zdolności konta, ale mogą zdarzyć się też przykłady niepohamowanej żądzy kolejnych samochodów. Mechanizm jest taki sam i również powinien wyleczyć się ze swojej manii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *