Optymistyczne wiadomości z bydgoskiego rynku pracy

Bydgoszcz. Miejsce magiczne, zabytkowe i bogate w kulturalne wydarzenia. Jednocześnie miasto bardzo rozwinięte gospodarczo, wabiące inwestorów a także ludzi biznesu.

W Bydgoszczy prawie 40 proc.

Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, wejdź też na taki link, gdyż jest tam podobny świetny tekst (https://www.mojekonferencje.pl/gdansk/amberexpo-centrum-wystawienniczo-kongresowe) – on także jest wart uwagi.

społeczeństwa nie posiada więcej niż 35 lat, zaś wskaźnik osób z ukończonym kierunkiem studiów wynosi 13,9 proc. i może się poszczycić przekroczeniem średniej krajowej. Miasto przedstawia spora aktywność gospodarcza, a także wysoki poziom przedsiębiorczości. (Zobacz oferty pracy laminator) Bydgoszcz jest centrum przemysłowo-handlowym, na której przestrzeni funkcjonuje 43 tys. firm, przedsiębiorstw czy spółek, z których ponad 97 procent stanowią firmy z sektora prywatnego. Najbardziej powszechne rodzaje działalności to handel i naprawy, budownictwo, przemysł (witryna w tym temacie), biura obsługi nieruchomości i firm czy usługi transportowe. Największe miasta, charakteryzuje szeroko rozwinięte usługi gastronomiczne i baza noclegowa, zwłaszcza w sytuacji gdy miasto jest w posiadaniu lotniska.

Autor: HEMMERSBACH

Restauracje, hotele niezmiennie poszukują aktywnych pracowników, którzy z entuzjazmem i pasją oddadzą się obowiązkom wykonywanym w nowym miejscu pracy. Jakie stanowiska poszukiwane są na terenie Bydgoszczy? Wystarczy spojrzeć na tablicę ogłoszeń czy zobaczyć oferty pracy w internecie. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę, przykładowo: oferty pracy Bydgoszcz, praca inżynier – a ukażą się nam wszelakie oferty.

Bydgoscy pracodawcy deklarują, że w najbliższym czasie stworzą nowe stanowiska pracy. I rokują, iż właśnie 2014 rok przyniesie polepszenie rynku. Pytani o to jak postrzegają swoje firmy w przyszłości, twierdzą, że bardzo optymistycznie. (Sprawdź oferty pracy fakturzystka)
Czy sytuacja na bydgoskim rynku ekonomicznym rzeczywiście ma się aż tak optymistycznie? Czy możemy opowiadać o definitywnym pożegnaniu kryzysu gospodarczego? Niestety nasze doświadczenie mówi nam, iż wypowiedzi pracodawców to jedno, a sytuacja pokazuje zupełnie inny obraz. Jak to przeważnie bywa, prawda rozkłada się po połowie, ponieważ statystyki z jednej strony dają powody do optymizmu, z drugiej nie jest to na tyle znacząca poprawa, którą możemy dostrzec w mieście czy poza nim tj w województwie. Ale od czegoś trzeba zacząć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *