Oryginalne nagrobki z różnorakich tworzyw

Kiedy umiera człowiek jest to tragedia i ogromny cios dla tych, którzy znali tę osobę oraz oczywiście dla całej rodziny. Śmierć jednak jest nieunikniona i zdarza się, że ludzie starsi zamawiają już za życia nagrobki dla siebie, albo wykupują miejsca na cmentarzach. Nagrobki w świadomości człowieka funkcjonują głównie jako symbol pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli. Z tego też powodu najczęściej zbudowane są one z takich surowców, które nie ulegną zniszczeniu jak najdłużej. W czasach średniowiecza budowano je zmarłym dopiero w rocznicę śmierci, dzisiaj jednak nie jest to już praktykowane.


NagrobkiNagrobki – (odkryj serwis) gotowe i na zamówienie

Nagrobki na cmentarzu

Autor: David Short
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie istnieją takie firmy produkujące nagrobki – (wypatrz promocje), które chcą obniżyć wysokie koszty produkcji i zachęcić klientów niskimi cenami, przez co mają w ofercie gotowe płyty i całe grobowce niższej klasy, często produkcji chińskiej, których trwałość jest znacznie krótsza od marmurowych kamieni ciosanych w polskich zakładach. Płyta nagrobkowa ma być jak pomnik, pragniemy, aby się zachował tyle, ile my sami będziemy pamiętać o najbliższej osobie, dlatego większość ludzi, nawet jeśli nie posiada dużych pieniędzy, jest w stanie ponieść większe koszty aby jednak grób był jak najlepszej jakości. Popularne i bardzo trwałe są nagrobki granitowe takie jak tu: pomniki granitowe Borkowski.

Gdzie szukać firm kamieniarskich
W ofercie firm kamieniarskich, jakie znajdują się często w pobliżu cmentarzy, lub też w okolicach kamieniołomów, mamy możliwość znaleźć dzisiaj rozmaite kamienie i surowce z których robione są płyty. Firmy zajmujące się produkcją tego typu nagrobków mają zwykle w ofercie produkcję płyt na zamówienie. Zobacz: .

Szeroki wybór nagrobków

Nagrobek

Autor: Sidolux
Źródło: Sidolux

Klient ma możliwość określić, w jakim kolorze ma być płyta, w jakiej wielkości oraz jakiego kształtu. Ponadto poza tego typu usługami zazwyczaj firmy kamieniarskie kują także na zamówienie rozmaite figurki oraz pomniki, które możemy zamówić wraz z nagrobkiem. Obecnie ludzie pragną uczynić miejsce spoczynku bliskiej osoby wyjątkowym i często decydują się na rozwiązania nietuzinkowe, które będzie przykuwać uwagę odwiedzających oraz będzie mówić wszystkim, jak bardzo kochaliśmy daną osobę i jak była dla nas ważna. Oprócz figurek firmy kamieniarskie oferują także różnego typu wzory, jakie mamy możliwość umieścić na grobach ().

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *