Oryginalne nagrobki z różnorakich tworzyw

Kiedy umiera człowiek jest to tragedia i ogromny cios dla tych, którzy znali tę osobę oraz oczywiście dla całej rodziny. Śmierć jednak jest nieunikniona i zdarza się, że ludzie starsi zamawiają już za życia nagrobki dla siebie, albo wykupują miejsca na cmentarzach. Nagrobki w świadomości człowieka funkcjonują głównie jako symbol pamięci o naszych bliskich, którzy odeszli. Z tego też powodu najczęściej zbudowane są one z takich surowców, które nie ulegną zniszczeniu jak najdłużej. W czasach średniowiecza budowano je zmarłym dopiero w rocznicę śmierci, dzisiaj jednak nie jest to już praktykowane.


NagrobkiNagrobki – (odkryj serwis) gotowe i na zamówienie

Nagrobki na cmentarzu

Autor: David Short
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie istnieją takie firmy produkujące nagrobki – (wypatrz promocje), które chcą obniżyć wysokie koszty produkcji i zachęcić klientów niskimi cenami, przez co mają w ofercie gotowe płyty i całe grobowce niższej klasy, często produkcji chińskiej, których trwałość jest znacznie krótsza od marmurowych kamieni ciosanych w polskich zakładach. Płyta nagrobkowa ma być jak pomnik, pragniemy, aby się zachował tyle, ile my sami będziemy pamiętać o najbliższej osobie, dlatego większość ludzi, nawet jeśli nie posiada dużych pieniędzy, jest w stanie ponieść większe koszty aby jednak grób był jak najlepszej jakości. Popularne i bardzo trwałe są nagrobki granitowe takie jak tu: pomniki granitowe Borkowski.

Gdzie szukać firm kamieniarskich
W ofercie firm kamieniarskich, jakie znajdują się często w pobliżu cmentarzy, lub też w okolicach kamieniołomów, mamy możliwość znaleźć dzisiaj rozmaite kamienie i surowce z których robione są płyty. Firmy zajmujące się produkcją tego typu nagrobków mają zwykle w ofercie produkcję płyt na zamówienie. Zobacz: .

Szeroki wybór nagrobków

Nagrobek

Autor: Sidolux
Źródło: Sidolux

Klient ma możliwość określić, w jakim kolorze ma być płyta, w jakiej wielkości oraz jakiego kształtu. Ponadto poza tego typu usługami zazwyczaj firmy kamieniarskie kują także na zamówienie rozmaite figurki oraz pomniki, które możemy zamówić wraz z nagrobkiem. Obecnie ludzie pragną uczynić miejsce spoczynku bliskiej osoby wyjątkowym i często decydują się na rozwiązania nietuzinkowe, które będzie przykuwać uwagę odwiedzających oraz będzie mówić wszystkim, jak bardzo kochaliśmy daną osobę i jak była dla nas ważna. Oprócz figurek firmy kamieniarskie oferują także różnego typu wzory, jakie mamy możliwość umieścić na grobach ().

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *