Dlaczego warto kupić markowe opony zimowe

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock

Każdy z nas, kto kiedykolwiek miał styczność z kierowaniem pojazdem mechanicznym w złych warunkach atmosferycznych wie, że pewna jazda w tego typu warunkach, bez odpowiedniego sprzętu jest ogólnie rzecz biorąc niemożliwa. Styczeń jest okresem ogromnie niebezpiecznym pod tym kątem, jednak jeśli odpowiednio się do niej przygotujemy, będziemy w stanie przetrwać ją bez uszczerbku na naszym zdrowiu i stanie technicznym naszego samochodu.

Spokojna i rozważna podróż to gwarant spokoju w trasie. Jednak przy złej pogodzie, a w szczególności na oszronionej drodze nawet najbardziej doświadczeni kierowcy mogą mieć problemy z kontrolowaniem pojazdu przy nieplanowanym hamowaniu lub wymuszonym manewrze. Wszystkie testy wskazują na to, że auta wyposażone w opony zimowe na posiadają około 25 procent większą stabilność i sterowność na oszronionej jezdni, niż pojazdy jakie opon zimowych nie mają założonych. Dodatkowo chciałbym powiedzieć o tym, że opony multisezonowe nie są tak stabilne jak opony zimowe – zachowują się w prawdzie znacznie lepiej niż opony na lato, jednakże w podobnych warunkach pogodowych i podobnym czasie używania na trasie, degenerują się szybciej niż opony zimowe, przez co są mniej bezpieczne. Na ekstremalne warunki najlepiej wyposażyć swój pojazd w łańcuchy na opony zimowe. Sterowność pojazdów z łańcuchami jest praktycznie taka sama, jak na suchym asfalcie.

Nie możemy pozwolić na to, byś nie poznał wszelkich szczegółów na wybrany temat. Zapraszamy zatem do następnego wątku. Tam oczekuje na Ciebie ciekawa informacja (http://www.arapneumatik.pl/p-181-pozycjoner-pneumatyczny-ustawnik-pozycyjny-pneumatyczny-p-5-flowserve-pmv).

Musimy jednak pamiętać o tym, że nie będziemy mogli wykorzystywać łańcuchów na trasach miejskich. Przygotowani w następujący sposób możemy śmiało wyruszać w najdalsze trasy, i żadne mrozy nam nie straszne.

Jakiej marki zimowe opony z są najlepsze?W ostatnim czasie popularność zdobywają opony rodzimych firm, takich jak rozpoznawalna z reklam sprzed kilku lat Dębica. Opony zimowe Dębica odznaczają się wyjątkowo nowocześnie zaprojektowanym bieżnikiem, przez co odprowadzają wilgoć prawie 30 % szybciej niż podobnej klasy opony konkurencji. Myśl techniczna rodzimych inżynierów nadal jest w światowej czołówce, nawet zagraniczni producenci opon tacy jak Pirelli czy Nokian są bardzo zainteresowani zakupem patentu na bieżniki od Dębicy. opony (strona internetowa)

Źródło: Netcar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *