Fachowe programy do obsługi faktur w firmie

Zarówno młody jak i doświadczony przedsiębiorca wie, że zarządzanie firmą wymaga odpowiedniego prowadzenia dokumentacji księgowej. Im większa firma, tym więcej sprzedawanych usług, kupna i sprzedaży. Z tych wszystkich „zdarzeń gospodarczych” przedsiębiorca zobowiązany jest się rozliczyć. W jaki sposób tego dokonać i nie zwariować?

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Świadectwem zaistnienia „zdarzenia gospodarczego”, o którym była już mowa, jest np. rachunek lub faktura VAT. Z badań statystycznych wynika, że przedsiębiorcy MŚP najczęściej podejmują decyzję o samodzielnym prowadzeniu ksiąg w myśl najzwyklejszego ograniczenia kosztów. To między innymi z myślą o nich powstały specjalistyczne programy służące między innymi do wystawiania faktur VAT, zarządzania nimi oraz obsługi księgowej firmy. Tego typu aplikacje można kupić i zainstalować na stałe w komputerze, albo korzystać z nic online.

Trzeba mieć świadomość, że obsługa faktur to niezwykle żmudny oraz wymagający wiele czasu proces, więc warto zainwestować w jego optymalizację.

Warto zobaczyć inne nasze serwisy (http://sklep-wina.pl/pol_m_Oferta_Kolor-Styl-wina_Wino-wzmacniane-179.html), by poznać inne ciekawe informacje na ten temat. Nie zwlekaj więc i kliknij tutaj!

Faktury przyjmuje się, sprawdza pod względem poprawności merytorycznej i finansowej, później księguje, opisuje, przekazuje do zatwierdzenia, a na koniec zarchiwizuje. Wiele tych cennych kartek potrafi się zgubić – giną gdzieś na biurkach lub przepadają w stosach druków w szufladach, a nawet (przez pomyłkę) w niszczarkach.

Dokumenty

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jeśli co miesiąc trzeba przerobić całe tony bardzo ważnych papierów, dlatego z pomocą może przyjść specjalistyczne oprogramowanie, np. Kofax. Ten specjalne program do wykonywania skanów, które posiada mnóstwo profesjonalnych funkcji, m.in. kompresji, polepszania jakości dokumentów w technologii VRS, masowego skanowania, odczytu kodów kreskowych i 2D oraz wiele innych przydatnych cech.
W szeregu dalszych czynności, takich jak obieg faktur (zobacz szczegóły) pomogą z kolei programy takie jak SAP czy ELOF (Elektroniczny Obieg Faktur). Takie systemy elektroniczne ułatwiają oraz znacząco przyśpieszają cały proces: opisywanie, zatwierdzanie i akceptowanie faktur oraz ich obieg. O ile system SAP jest mocno rozbudowany w swojej funkcjonalności, tak na rynku i w sieci jest całe multum innych, znacznie prostszych programów. Trzeba jedynie wybrać odpowiedni dla potrzeb prowadzonej działalności, odbyć proste szkolenie, żeby zacząć samodzielną pracę z aplikacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *