Poszukujemy porządnego konta oszczędnościowego!

Kiedy sensownie podchodzimy do własnego życia bez cienia wątpliwości jesteśmy w stanie mocno docenić bardzo duże znaczenie oszczędzania. Wiadomo – nie ma żadnego sensu przesadzać w chomikowaniu pieniędzy, lecz można śmiało powiedzieć, że jeżeli ktoś tylko ma tego typu możliwości, a do tego rodzinę, bez dwóch zdań nie powinien nie zaoszczędzić nieco kasy.

Zaoszczędzone monety

Autor: Ramnath Bhat
Źródło: http://www.flickr.com

Na tzw. czarną godzinę – a w sumie historia ludzkości doskonale pokazuje, iż rzadko jest spokój. Weźmy choćby pod uwagę wydarzenia na wschodzie. Ukraina do tej pory nie była zamożna, lecz była raczej bezpiecznym krajem.

Zainteresowały Cię omawiane dane? Wejdź na nowy wpis (http://www.hurtplus.pl/wyroby-tytoniowe-c-243.html) a zapewne dowiesz się świeżych rzeczy, które Cię zaabsorbują.

Na nieszczęście to się skończyło – wyłącznie ci Ukraińcy, którzy potrafili zabezpieczyć własną przyszłość nie muszą bać się o siebie, losy członków własnej rodziny. A więc oszczędzajmy, bo ten świat nierzadko daje nieźle w kość.

Dobre dla tych ludzi, którzy chcieliby zadbać o własną przyszłość są niewątpliwie dobre konta oszczędnościowe – wiele ich na polskim rynku usług bankowych. Chociaż często sądzimy, że oprocentowanie takowego konta jest zbyt niskie, to jednakowoż musimy pamiętać, iż przecież w zasadzie sytuacja jest taka, że banki nie ryzykują za bardzo, więc nie są w stanie zagwarantować nam odpowiedniego zysku. To w sumie typowe – jeżeli chcemy pomnożyć własny majątek, a nie tylko takowy zachować, być może powinniśmy rozejrzeć się za nieco innymi inwestycjami. Zasadniczo konto oszczędnościowe nigdy nie jest po to byśmy mogli zarobić spore pieniądze.

Oszczędzanie pieniędzy

Autor: Jiposhy .com
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonale, że dzisiaj człowiek jest genialnie powiadomiony – a więc wystarczy, iż spoglądnie sobie na jakiś ranking kont oszczędnościowych (np. na stronie ) – dużo takowych zestawień w Sieci, a z pewnością będzie mógł wreszcie trafić na takie konto oszczędnościowe, które w istocie jest OK, jest jednym z najlepszych. A na co tak naprawdę trzeba zwrócić swoją uwagę gdy szukamy konta oszczędnościowe? Jeżeli nie za bardzo lubimy ryzykować, głównie powinniśmy zwracać swoją uwagę na bezpieczeństwo własnych pieniędzy. Np. Anglicy i Holendrzy, którzy przed kilkoma laty zainwestowali sporo pieniędzy w islandzkie banki, najzwyczajniej w świecie wiele potracili.

Zatem kraj pochodzenia jest istotny – porządne gospodarki, no przynajmniej w Europie, to Niemcy oraz Skandynawia, np. Norwegia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *