Poziom zadowolenia klientów prywatnych szpitali

Polska służba zdrowia nie należy do idealnych systemowo tworów. Pełno jest niedbalstwa, które tylko pogarszają zły obraz. Jeszcze nie tak dawno politycy mogli wmawiać nam, że jest zgoła odmiennie, jednakowoż wyniki Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia, nie zostawiają nawet najmniejszych wątpliwości – niestety, może nie jesteśmy najgorsi, ale lokujemy się na samym końcu.

O naszej służbie zdrowia

obsługa w szpitalu

Autor: deboxer
Źródło: http://www.flickr.com

możemy narzekać bez końca. Jakby właściwie złożyć w jedno miejsce wszystkie skargi, to zapewne tych skarg uzbierałoby się ich najwięcej w historii Polski. Zdrowie jest najważniejsze, nie możemy bez dobrego zdrowia normalnie żyć, a kiedy tak podstawowy twór jak służba zdrowia nie daje rady, to z jednej strony czujemy zagrożenie własnego życia, a z drugiej ogromną złość. Jak widać, narzekania przeciętnych Polaków nie są przesadą. udowadnia to Europejski Konsumencki Indeks Zdrowia, który mówi, iż jesteśmy daleko, bardzo daleko jeśli chodzi o poziom tego typu usług.

Europejski Konsumencki Indeks Zdrowia jest międzynarodowym rankingiem analizującym i testującym jak działa sektor medyczny w danym kraju. Na czele rankingu jest Holandia, my niestety nawet nie jesteśmy blisko pierwszej dziesiątki, ponieważ na trzydzieści trzy państwa uplasowaliśmy się na… 27 pozycji. Wypadamy najmniej korzystnie pod względem dostępności leków, lecz także – co praktycznie nikogo nie dziwi – oczekiwania na odwiedziny udoktora czy na wykonanie zabiegu. Każdy, kto starał się zapisać na zabieg usłyszał coś takiego, iż oddalony termin, jaki z jednej strony jest w stanie każdego rozbawić (ale tylko na początku), lecz z drugiej już ogromnie zasmucił i zdenerwował. Przykładowo, jeśli chodzi o wszczepianie by-passów średnio u nas musi poczekać 3 miesiące, a w Niemczech takie zabieg będzie już osiągalny w 3 tygodnie. Co to dużo mówić, nawet proste badanie typu usg kolana (umów się prywatnie) to długie czekanie, nawet kwartał.
Na szczęście poza państwową służbą oferowana jest też prywatna oferta. Wiadomo, trzeba za nią płacić, w zależności od zabiegu, lecz mamy gwarancje świetnie przeprowadzonego zabiegu i właściwej opieki. Zdrowie jest najistotniejsze, więc czasem pieniądze spadają na kolejne miejsca, gdyż co nam po dochodach, jeśli chorujemy na coś, co może zepsuć nam zdrowie… Warto więc rozglądać się za dobrym centrum medycznym z Wrocławia, najlepsze zaś efekty uzyskamy, gdy poszukamy takich zabiegów w internecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *