Z miłości do próbówki… walka z niepłodnością

Oczekiwaniu na dziecko przeważnie towarzyszą różne wrażenia. Z jednej strony radość, z drugiej niepokój o to czy wszystko będzie ok.. Taka właśnie odpowiedź pada najczęściej z ust przyszłych rodziców na pytanie czy chcą chłopca czy dziewczynkę: płeć nieważna, byleby było zdrowe. Jednak coraz więcej par mimo regularnego seksu, spotyka się problemem zapłodnienia.

Autor: Arwen Abendstern

Szacunkowe statystyki wskazują, że podobne problemy posiada co 5 para na świecie. Dlatego też, jeśli sami widzimy podobny brak efektów, trzeba szybko zrobić badania (polecana strona), ponieważ w grę może wchodzić niepłodność że, ktoś nie może mieć dzieci. Diagnostyka niepłodności Kraków polega na m.in. ustaleniu, z jakiego rodzaju kłopotami w konkretnym przypadku mamy do czynienia. Poprzez badanie spermy w 90% udaje się ustalić dlaczego nie może dojść do zapłodnienia. Leczenie niepłodności Kraków jest związane z rozpoznaniem jej powodu. Istotnymi zmiennymi są: wiek kobiety, czas starań. Na podstawie tych danych, lekarz zaleci jego zdaniem najskuteczniejszą, terapię.

Często praktykowanymi metodami leczenia niepłodności są stymulacja jajeczkowania, inseminacja lub bardzo nagłośnione ostatnio zapłodnienie in vitro. Polega ono na uzyskaniu od kobiety komórek jajowych i nasienia od mężczyzny, a potem połączenia ich w laboratorium i przeniesienie otrzymanych zarodków do macicy. Przeprowadzane jest w przypadku niedrożnych jajowodów, braku skuteczności poprzednich metod, nieregularnej miesiączki, obniżonej, jakości plemników.

Autor: mitch59

Utrzymanie ciąży w wielu przypadkach jest tak samo trudne jak poczęcie. Dlatego tak niezbędne są badania prenatalne, czyli badania prowadzone w okresie rozwoju płodu. Pomagają one znaleźć m.in. choroby genetyczne (więcej informacji).
które nie rodziły w okresie 2-5lat. Można je przeprowadzić na różne sposoby: interpretując wyniki badania krwi lub amniopunkcję. Wszystko to pozwala ocenić poziom
Miejmy na uwadze, że żadna z metod nie gwarantuje 100% pewności, jednak wybór sposobu leczenia powinien wiązać się z minimalizowaniem ryzyka medycznego. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *