Z odpowiednim sprzętem rehabilitacyjnym wrócisz do sprawności

Każdemu człowiekowi mogą przytrafić się wszelkiego typu wypadki. Na nieszczęście ciało ludzkie nie jest odporne na urazy i każdy człowiek narażony jest na przykład na różnego rodzaju złamania czy inne kontuzje. Bywają także wypadki poważne, w wyniku których traci się rękę czy nogę. Nie jest to jednak wyrok. W dzisiejszych czasach, dzięki postępowi nauki da się po wypadku prowadzić ciągle aktywne życie. A wszystko to umożliwiają protezy.

Wypadek to nie wyrok

W Polsce wytwarza się wysokiej jakości protezy kończyn dolnych. Na szczęście przeminęły czasy, gdy protezy (zobacz http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/protetyka-wroclaw/) robiono hurtowo, wszystkie takie same. Wiadomo, że każdy z nas ma inną budowę, dlatego też teraz protezy dobierane są indywidualnie. Używanie ich jest komfortowe i nie powoduje żadnych ran, jak to bywało wcześniej.

wypadek

Źródło: www.morguefile.com

Naturalnie sprzęt rehabilitacyjny nie należy do tanich, jednak możemy liczyć na refundację kosztów. Możemy kupić protezy o różnym przeznaczeniu. Istnieją takie „do użytku codziennego”, można znaleźć też specjalistyczne protezy wykorzystywane do aktywności sportowej. Strata kończyny nie musi być wyrokiem i nie zmusza do zaniechania wszystkich sportów i pasji. Udowadniają to choćby biegacze bijący rekordy na protezach właśnie. Najistotniejsze jest tutaj naturalnie dopasowanie ich do danego człowieka. Przydać się mogą również chodziki – .

Sklep ortopedyczny zapewni poradę

Wykonanie protezy]na zamówienie także nie jest dziś problemem. Każdy dobry sklep ortopedyczny (np. Medic-Pol) zatrudniający wykwalifikowanych doradców oferuje usługę dopasowania protezy (zobacz przejrzyj naszą propozycję http://www.welldent.pl/). Oczywiście wymaga to wykonania modelu, zdjęcia właściwych wymiarów itp. Powinniśmy tego wymagać przy dobieraniu protez.

Nie warto wpadać w rozpacz po utracie kończyny. Oczywiście, jest to straszne doświadczenie i na pewno na każdym zostawia ślad, jednak nie wyklucza takiej osoby z normalnego życia. Po takiego typu wypadku na pewno przyda się pomoc psychologiczna, aby poszkodowany mógł zrozumieć, że to nie skazuje go na bezczynne zaleganie w domu do końca życia. A świetnie dobrana proteza z pewnością pomaga w powrocie do aktywności i korzystania z życia w pełni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *