Przemysł okręgu śląskiego na tle bezrobocia w kraju

W ostatnich latach nie tylko w Polsce, ale także w całej Europie bezrobocie jest co raz poważniejszym problemem. Przykładem może być Hiszpania, gdzie poziom bezrobocia sięga obecnie dwudziestu sześciu procent.

W Polsce nie jest jeszcze tak źle, jednak są w Polsce regiony, w których jest bardzo ciężko o pracę i z roku na rok sytuacja wcale się nie poprawia. Najwyższy procent bezrobotnych zanotowano pod koniec lutego 2013 w województwie podlaskim. Stosunkowo niskie bezrobocie natomiast można odnotować w województwach mazowiecki, wielkopolskim i śląskim. (Sprawdź też praca kierownik serwisu)

praca jako doradca i kierownik

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Przeglądając oferty pracy w internecie w różnych regionach od razu widać, które miasta mają największe problemy z brakiem pracy. Przykładowo w regionie województwa śląskiego rozwijał się od lat przemysł. Region ten uznawany jest za najważniejszy okręg przemysłowy w Polsce. Górny Śląsk jest regionem świetnie skomunikowanym. Na śląsku krzyżują się główne trasy tranzytowe. Śląsk jest najbardziej zurbanizowanym okręgiem w Polsce. Zobacz też oferty pracy doradca.Na tych terenach od wielu lat przemysł – zobaczysz tu – ciężki był główną osią napędową regionu. Bardzo istotny jest tu górnictwo. Cztery kopalnie węgla należą do Katowickiego Holdingu Węglowego a ponadto na Kompanię Węglową składa się aż jedenaście kopalń. To największa w Europie firma górnicza. Następną odnogą gospodarki, która jest wyjątkowo ważna jest przemysł hutniczy. Huty ulokowane są w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. W regionie tym ponadto bardzo ważną rolę pełni przemysł energetyczny i chemiczny.

Nic więc dziwnego, że teren ten posiada stosunkowo niewysokie bezrobocie. Co ciekawe wpisując “praca Gliwice” wyskakują na różnorodnych portalach ogłoszenia nie tylko techniczne.

Jeżeli szukasz podobnych materiałów, co te omówione w niniejszym opracowaniu, to w artykule opublikowanym tutaj na pewno je znajdziesz.

Dobry wpływ przemysłu widoczny jest w innych gałęziach i branżach. W miastach górnego śląska poszukuje się pracowników różnorodnych zawodów, zarówno handlowca jak i przedstawiciela handlowego. Bardzo dobrze działające zakłady sprawiają, że mimo kryzysu w wielu branżach, sytuacja na ziemiach śląskich jest całkiem niezła. Bardzo istotną rolę odgrywają również inwestycje unijne, które w ostatnich latach latach mocno poprawiły sytuację gospodarczą w województwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *