Przemysł regionu śląskiego na tle pracy w kraju

W ostatnim okresie bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Na przykład w Hiszpanii bezrobocie sięga dwudziestu sześciu procent.

W Polsce nie mamy aż tak wysokich wskaźników bezrobocia, jednak są w Polsce regiony, w których jest bardzo ciężko o pracę i z roku na rok sytuacja wcale się nie poprawia. Najwyższy procent bezrobotnych zanotowano pod koniec lutego 2013 w województwie podlaskim. Dużo lepiej sytuacja wygląda natomiast w województwie mazowieckim, śląskim czy wielkopolskim. Ogłoszenie:

Time tracking

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Łatwo zauważyć, które regiony mają największe problemy z bezrobociem, wystarczy przejrzeć oferty pracy z różnych miast. Region województwa śląskiego od lat znany jest z rozwiniętego przemysłu. Region ten uznawany jest za najważniejszy okręg przemysłowy w Polsce. Górny Śląsk jest okręgiem świetnie skomunikowanym. W regionie tym mamy skrzyżowanie najważniejszych dróg tranzytowych. Województwo śląskie uważa się za najbardziej uprzemysłowiony obszar kraju.

W tym regionie od dawna rozwijał się przemysł ciężki. Dużą rolę odgrywa tutaj górnictwo. Przykładowo Katowicki Holding Węglowy posiada cztery kopalnie a ponadto na Kompanię Węglową składa się aż jedenaście kopalń. Jest to największa firma tego typu w Europie. Drugą gałęzią przemysłu, która jest wyjątkowo ważna jest przemysł hutniczy. Huty umieszczone są w Chorzowieprzemysł (informacje)ochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. W województwie tym ponadto ogromną rolę odgrywa przemysł energetyczny i chemiczny. News:

Nic więc dziwnego, że teren ten posiada całkiem niewysokie bezrobocie. Co ciekawe wpisując “praca Gliwice” pokazują się na rozmaitych serwisach ogłoszenia nie tylko techniczne. Pozytywny wpływ przemysłu widoczny jest w licznych gałęziach i branżach. W miejscowościach górnego śląska poszukuje się pracowników różnych zawodów, zarówno fryzjera jak i kierowcy. Całkiem dobrze działające fabryki sprawiają, że mimo kryzysu w wielu branżach, sytuacja tutaj jest nie najgorsza. Ważne dla regionu są także inwestycje unijne, które w ostatnich latach latach również pobudziły sytuację gospodarczą w województwie.
Dalej na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *