Psychoterapia w razie problemów z zasypianiem i odżywianiem

Do zainteresowań psychologii oraz psychoterapii zaliczyć można różnego typu zaburzenia. Psycholog jednak interesuje się tematem od bardziej ogólnej strony, psychoterapeuta natomiast ma za zadanie podjąć się terapii. Terapia taka przybiera zróżnicowane formy w zależności od rodzaju zaburzenia, jego stopnia zaawansowania, a także od osoby pacjenta. Psychoterapia powinna być bowiem dopasowana konkretnie do człowieka, ponieważ ludzie są różni i wymagają różnych środków. O zainteresowaniu pomocą psychologiczną świadczy częstotliwość wpisywania w wyszukiwarkę haseł takich jak „psycholog Wrocław” w sieci. Psychoterapeuci zajmują się terapią różnego rodzaju zaburzeń. Do nawet częstych zalicza się problemy ze snem oraz z odżywianiem.

Zaburzenia odżywiania

obiad

Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com

Problemy te w zaawansowanym stadium mogą być bardzo niebezpieczne. Zalicza się do nich na przykład anoreksja. Jest to zaburzenie, polegające na stałym odchudzaniu się, niejedzeniu. W efekcie może doprowadzić do śmierci. Terapia zaburzeń odżywiania poprzez psychoterapię ma na celu dotarcie do źródła problemu, a przede wszystkim przywrócenie pacjentce normalnego rytmu jedzenia, co doprowadziłoby do przybranie na wadze. Fraza „psychoterapeuta Warszawa” to hasło bardzo powszechnie używane w zasobach sieci, co świadczy o dużym zapotrzebowaniu na usługi.

Problemy ze snem

sen

Autor: Sarah Buckley
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to bardzo obszerna grupa, obejmująca właściwie wszystkie negatywne objawy w związkku ze snem. Z jednej strony męcząca jest bezsenność, czyli niejednokrotnie całkowita niezdolność do zaśnięcia; z drugiej strony nadmierne spanie również (kliknij hiperłącze) może być szkodliwe.

Jeśli ta publikacja dała Ci do myślenia, to zerknij na omówienie (www.podologmarcinkowska.pl/wizyty-domowe/podolog-gliwice/), które analizuje zbliżoną kwestię. Tamten post zapewne również Cię zainteresuje, więc kliknij ten link.

Przykładem problemu ze snem jest również narkolepsja, odznaczająca się nagłymi napadami senności i zasypianiem w nieoczekiwanych momentach i miejscach. Jednym z groźniejszych zaburzeń snu jest somnambulizm, czyli lunatykowanie. Jest to chodzeniem podczas snu i jest o tyle groźne, że taka osoba może skądś spaść doznać obrażeń. Psychoterapia w sytuacji braku snu ma na celu przywrócenie normalnego zasypiania, ale często leków na sen, które przy dłuższym stosowaniu są trója. szukając w internecie „psychoterapeuta Wrocław” (wiecej na ) można otrzymać informacje na temat gabinetów w tym mieście, również prowadzących terapię zaburzeń snu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *