Rynek pracy na Opolszczyźnie

Zdecydowanie należy rzec, że obecny rynek pracy w województwie opolskim, jak i na terenie kraju jest bardzo kapryśny.

Te zawody, które całkiem niedawno cieszyły się popularnością – teraz straciły na atrakcyjności. Cóż, nie brzmiało optymistycznie doniesienie, że w Brzegu zostało rozwiązanych, czy też mocno zrestrukturyzowanych sporo dużych firm, które przyjmowały w swe szeregi parę tysięcy ludzi. Jak się możemy domyślać, w ich miejsce powstały nowe, mniejsze firmy, które jednak mogą poszczycić się dobrą pozycją na rynku. Na pewno w bardziej korzystnej sytuacji znajdują się kobiety, które zatrudnień szukają w branżach niekoniecznie uzależnionych od kondycji gospodarki czyli oświata, służba zdrowia czy administracja (to tutaj utworzono co dziesiąty etat). (Sprawdź też praca Brzeg)

Praca w chmurze

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli mowa o mężczyznach, w wielu przypadkach biorą sprawy w własne ręce i zakładają własne działalności, zwykle w branży motoryzacyjnej (aż 90% wszystkich etatów w opolskim to sektor prywatny). Mimo, iż warsztatów samochodowych nie brakuje w okolicach miasta, nie można mówić o braku pracy. Województwo opolskie cały czas specjalizuje się w sprowadzaniu aut zza granicy, stąd spore zainteresowanie motoryzacją. Sporo etatów znajdziemy w warsztatach samochodowych oraz handlu. Nieustannie poszukiwaną grupą pracowników (Jesteś zainteresowany interesującą pracą? Zobacz oferty: praca monter białystok) są przedstawiciele handlowi oraz osoby związane z opieką ludzi starszych czy ochroną zdrowia. (Nowe oferty praca szczytno) Profesje te cały czas cieszą się popularnością i zapowiada się, iż stan ten będzie się utrzymywał.

Przeszkód ze znalezieniem ofert pracy nie powinni mieć także kierowcy. Rozwijająca skrzydła polska gospodarka opiera się w istotnej mierze na eksporcie, co definiuje rosnące zamówienia w branży transportowej. Jeśli zależy nam na bliższym zapoznaniu z zagadnieniem etatów w tym mieście postanówmy przeznaczyć trochę czasu na poszukanie ofert w internecie. Należy wystukać w wyszukiwarce internetowej zdanie: oferty pracy Brzeg, a może się zdarzyć iż, za pośrednictwem sieci odnajdziemy swego przyszłego pracodawcę. Za chwilę wiosna, a z jej przyjściem prace sezonowe i automatycznie niższe bezrobocie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *