Rynek pracy na Śląsku

„Gliwice. Przyszłość jest tu”. Tak brzmi hasło miasta. Lecz, czy faktycznie w owym mieście na Górnym Śląsku spotka nas idealna przyszłość? Należy liczyć się z tym, że Gliwice na swoją obecną markę pracują zaledwie od kilkunastu lat, a startowały z wielkim wskaźnikiem bezrobocia który miał związek z przebudową czy upadkiem przemysłu ciężkiego, kopalń czy huty.

Pozostałe miasta na Śląsku – Katowice czy też Bielsko – Biała reprezentowały funkcje stolic województw, toteż z tego względu od zawsze siłą rzeczy mogły poszczycić się najniższym w województwie współczynnikiem bezrobocia. Ale w przeciągu lat kondycja Gliwic uległa korzystnym zmianom. Obecnie Gliwice to coraz więcej miejsc pracy. (news: praca Gliwice)

Praca przy komputerze

Autor: Libertic
Źródło: http://www.flickr.com

Powodów optymistycznych osiągnięć Gliwic w stosunku do miast sąsiadujących, można doszukiwać się w zlokalizowaniu w obrębie miasta sporej liczby inwestorów. Inwestorzy decydują się na rozpoczęcie działalności w Gliwicach, zakładają firmy, i na skutek tego zapewniają nowe miejsca pracy.

Jakie zawody poszukiwane są na terenie Gliwic ? Wystarczy zaznajomić się z listą ogłoszeń lub zobaczyć oferty pracy w sieci. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej wyrazy, na przykład: oferty pracy Gliwice, praca informatyk – a pojawią się nam wszelakie oferty. Spot reklamowy Gliwic ma budzić skojarzenia z nowoczesnością, innowacyjnością i twórczym myśleniem. Pierwsza myśl – informatyka. Owszem, albowiem to sfera, która ani na moment nie zatrzymuje się w miejscu. Ogólnodostępny obecnie środek masowego przekazu wprowadza nowoczesne technologie z miesiąca na miesiąc, co więcej, z tygodnia na tydzień. W duecie z informatyką idzie rozwój internetu, jego usług oraz możliwości, dlatego informatycy z całą pewnością bezrobotnymi w mieście nie pozostaną. (Zobacz także praca brodnica) Przyszłościowy charakter mają także zawody związane z opieką i ochroną zdrowia. Mimo, że prawie co dziesiąty mieszkaniec śląskiego nie ma pracy, to i tak istnieją na rynku tzw. zawody deficytowe, czyli takie przy których występuje większa ilość ofert pracy niż jest chętnych. Na dzień dzisiejszy czołówkę zawodów w tej kategorii tworzą: telemarketer, robotnik gospodarczy oraz pracownik biurowy.kliknij to program pit projekt 2019 program pit projekt 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *