Rynek pracy w Szczecinie

Szczecin. Miasto z ogromnym potencjałem i możliwościami. Miasto łączące Polskę ze Skandynawią czy Niemcami. Pozytywnie nastawione na nowatorskie pomysły i przybyszów z innych regionów i krajów. Gospodarka Szczecina, ze względu na posiadanie portu jest przede wszystkim związana z morzem i oferuje swe usługi armatorom z całego świata. Czy posiadając tak atrakcyjne perspektywy miasto może uskarżać się na niekorzystny poziom bezrobocia? Może. Co prawda wskaźnik bezrobocia prezentuje się coraz bardziej korzystanie, ale Urząd Miasta nie zamierza się poddawać.

Wojewódzki Urząd Pracy wprowadza różne formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako bezrobotne. Są to między innymi szkolenia zawodowe lub staże, które są atrakcyjnym założenie opierającym się na zdobywaniu umiejętności praktycznych. (Oferta: praca chemik) Ponadto, zatrudniający w chwili, kiedy potrzebuje pracownika nierzadko swoje pierwsze kroki kieruje do osoby, jaką wcześniej sprawdził. O stażystów starają się zarówno instytucje państwowe jak i firmy prywatne. Rok temu takie osoby odbyły staże między innymi w ośrodkach turystycznych, szkołach, urzędzie miasta czy też firmach budowlanych. Urząd Pracy oferuje również dofinansowanie na rozwój firmy.

praca jako chemik

Autor: Hannah Shelton
Źródło: http://www.flickr.com

Dowodem na to działanie są wszelakie salony kosmetologiczne lub działania związane z usługami leczniczymi.

Zaczekaj chwilę! Zaintrygował Cię artykuł? Masz chętkę na dalsze ekstra informacje? To miłe. Kliknij w podany link i przekieruj się do witryny z detalami na wybrany temat.

Jest to atrakcyjna propozycja szczególnie wśród turystów z Niemiec czy krajów skandynawskich.
W jaki sposób mamy dotrzeć do ofert pracy? Zacznijmy od ogłoszeń w internecie. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce frazę np.: oferty pracy Szczecin, praca chemik – a są duże szanse, że szczęście się do nas uśmiechnie.

Największe miasta, charakteryzuje szeroko rozwinięte usługi gastronomiczne a przy tym baza hotelowa, tym bardziej, że miasto jest w posiadaniu lotniska. Restauracje, hotele cały czas potrzebują dynamicznych pracowników, którzy z zaangażowaniem oraz zapałem poświęcą się obowiązkom (Rozglądasz się za interesującą pracą? Rzuć okiem na oferty: pracownik magazynu warszawa workserwice) wykonywanym w nowym miejscu pracy. (Zobacz też oferty pracy logopeda)
Gama możliwości związana ze stanowiskami pracy w Szczecinie jest imponująca. Czy miasto zdecyduje się na rozbudowę gospodarki wodnej, czy skupi się na w rozwoju turystyki i rozbuduje infrastrukturę żeglarską, zapewne przyjdzie się nam o tym za pewien czas przekonać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *