Sytuacja na rynku wynajmu pokojów studenckich

Na pytanie, w których miastach wynajmuje się najwięcej mieszkań, odpowiedź jest oczywista: w dużych. Polskie miasta studenckie, czyli Wrocław, Warszawa czy Kraków, co roku witają przybywających po wypoczynku studentów, jak również nowo przybyłych, dopiero co po egzaminie dojrzałości 1-roczniaków. Jeśli dodamy do tego ludzi, którzy przyjeżdżają żeby szukać pracy ilość szybko się zwiększa. I tak od lat.

nieruchomość

Autor: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com
W dużych aglomeracjach są pewne demograficzne wahania. Pierwszy ma miejsce na początku lipca, kiedy punkty miata, w których są ośrodki akademickie nagle robią się puste.

Jak sądzisz? Czy omawiany temat jest ciekawy? Jeżeli tak, to w odniesieniu do przedstawianego problemu poznaj szczegóły (http://www.anotis.pl/blog/panele-ogrodzeniowe-lubelskie/) tutaj.

Drugi zaczyna się na początku października, kiedy jest wręcz przeciwnie – studentów przybywa i przybywa. Później są widoczni w miejscach, gdzie można poimprezować, okupują przystanki, dworce, perony, tłoczą się w autobusach i tramwajach. Jest wiecej aut na ulicach, gdyż niektórzy z nich posiadają własne cztery kółka. amatorów jednośladów także jakby przybywa.

Z pewnością podwyższony ruch panuje także na rynku nieruchomości. Oczywiście, poszukiwanie mieszkania zaczyna się wcześniej, już podczas przerwy semestralnej, a niektórzy, jak na przykład studenci wyższych roczników posiadają już swoje mieszkania. Jednak, choć niż demograficzny jest dzisiaj zauważalny (jeszcze jakiś czas temu mieszkań w wielu miejscach, np. we Wrocławiu, było za mało), to jednak wynajmujący mieszkania nie mają, na co się skarżyć. Oczywiście podwyższony podaż to niższe ceny, lecz nadal są na wysokim poziomie. Warto zauważyć, iż kilka lat wcześniej, gdy popyt zdecydowanie przewyższała podaż ceny za pokoje były horrendalnie wysokie (kompleksowy artykuł o programie mdm).

wnętrze mieszkania

Autor: ZZ Bottom
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedyś większość mieszkań była wynajmowana ”na czarno”, czyli bez podpisywania umów najmu. Nie usprawiedliwiając takiego postępowania warto jednak dodać, iż w dużej mierze odpowiedzialny był za to niemały podatek od wynajmu. Obecnie, gdy jest on zdecydowanie niski większość ludzi zgodnie z prawem zawiera umowę najmu, która jest powszechnie dostępna w Internecie. Wystarczy wpisać: wzory umów najmu, żeby otrzymać przykładowy wzór.

Na pewno zawsze znajdą się ludzie, którzy nie będą zawierać żadnych umów. No cóż, jeśli spotkają osobę niezbyt kulturalną, a do tego taką, która nie będzie chciała zwolnić mieszkania to mogą mieć problem (zdecydowanie pomocna strona, dobrze odwiedzić na W umowie pojawia się zapis, że na przykład jest miesięczny czas wypowiedzenia, a bez umowy… no właśnie.

Gdy będziesz poszukiwać pokrewnych informacji na temat podnoszony w powyższym tekście, to wejdź na stronę – na pewno te artykuły również Cię zainteresują!

Nie ma dokumentu, więc ktoś może dosłownie zająć nam mieszkanie, a paradoksalne jest to, ze sami taką osobę wpuściliśmy do siebie. I co wtedy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *