Segregowanie odpadów to ostatnio powszechny temat. Meble też możemy utylizować

Śmieci to powiększający się problem naszego społeczeństwa. Każdego roku na naszym globie produkuje się kilkaset milionów ton odpadów, z których tylko niewielka część jest odpowiednio wykorzystana ponownie. Reszta trafia na nielegalnie działające wysypiska, do lasów, rzek i mórz, w coraz większym stopniu zanieczyszczając środowisko. Wielu osobom wydaje się, że problem śmieci ich nie dotyczy, i po prostu nie zdają sobie sprawy z tego, jak dużo sami mogą wykonać w tym zakresie.

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów

Źródło: http://environmental.kingspan.pl/

Starczy jednak przez kilka dni przyglądnąć temu, co i w jaki sposób się wyrzuca, i dokonać kilku niewielkich poprawek, żeby polepszyć swoją aktywność w zakresie recyklingu. Po pierwsze należy zacząć od segregowania odpadów. Wiele z nich bez najmniejszego problemu można jeszcze raz użyć. Metalowe puszki, szklane butelki oraz słoiki, czyste gazety, opakowania i kartony oraz wszelakie butelki i kubki z plastiku – wszystko to bardzo dobrze nadaje się do ponownego przetworzenia.

Czy tego rodzaju wzmianka wzbudziła u Ciebie dociekliwość? Jeśli tak, to zobacz ten niesamowicie wyczerpujący tekst (http://fotoporcelana.net/6-zdj%C4%99cia-na-porcelanie). On bez wątpienia też jest wart przeczytania.

Wystarczy tylko odrobina chęci i wysiłku, aby wszystkie te surowce odpowiednio uporządkować i wrzucać do odpowiednich pojemników.

szafa

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście w większości krajów kładzie się coraz większą presję na należyte zużytkowanie wtórnych surowców, a podstawą tego jest właściwa ich segregacja już w naszych domach. Nie wymaga to wielkich inwestycji i wysiłku, bardziej zmiany codziennych przyzwyczajeń. Właściwe posortowanie odpadków w domu i potem powkładanie ich do właściwych pojemników powoduje, że firmy które odbierają surowce wtórne otrzymują je w takiej formie, że znacznie łatwiejsza jest ich późniejsza obróbka. Nawet najprostszy podział, na metale, szkło, papier, plastiki i odpady (rekomendują nas) komunalne daje bardzo dużo, gdyż w dużej mierze zwiększa możliwości zebranych odpadków do dalszej obróbki. Warto również zatroszczyć się o odpowiednie działanie z dużymi odpadami, takimi jak niepotrzebne meble albo stary sprzęt RTV lub AGD. W niektórych osiedlach w określone dni można takie odpady złożyć w śmietniku i zostanie on zabrany przez firmy, które się zajmują wywozem odpadów. Można również samemu poszukać takiej firmy, wystarczy w wyszukiwarce internetowej wpisać słowa utylizacja mebli Warszawa i dowiedzieć się wszystkiego na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *