Skarpetki z bambusa jako możliwości dla skarpetek z bawełny.

Skarpetki – żywioł powszedniego ubioru, zakładany na stopy. Zastąpiły uniwersalnie ongiś wykorzystywane onuce. Skarpety stanowią noszone tak jak przez mężów,jak równieżpanie w wielu kręgach kulturowych globu.

Dysponują one postać
rury wyprofilowanej do kształtu stopy.Materiał, z jakiego są dokonane zależy między innymi od funkcji skarpetek. Skarpety sportowe, uniwersalne oraz garniturowe (przeznaczone do butów wizytowych) wytwarzane są głównie z bawełny (często z dodatkami poliamidu, nylonu, elastyny, lycry). Surowcem wykorzystywanym dowyrobów skarpet specjalizowanych (do butów górskich i narciarskich) nader wielokrotnie bywa również wełna.

Czyżbyś nie mógł odejść od tego postu? To dla nas niebywale miła informacja – więc kontynuuj poszukiwania na następnej stronie.

Skarpety producent w skarpetach specjalizowanych, oprócz dodatków stosowanych w normalnych skarpetach, zawierają też inne włókna techniczne (np. coolmax) mające poprawić ich właściwości termiczne, antybakteryjne, antygrzybiczne i anty zapachowe.

Są one również dość skomplikowane pod względem konstrukcji. Posiadają wzmocnienia w miejscach podatnych na przecieranie, obszary zwiększonej grubości, wstawki z materiałów ułatwiających odprowadzanie potu i nadmiaru ciepła (coolmax) w punktach w najwyższym stopniu narażonych na to zjawisko (grzbiet stopy), płaskie szwy (zapobiegające obtarciom), oraz ściągacze utrzymujące skarpetkę w sposób na stopie.

Hołdownikom ekologii do gustu winny przypaść skarpety z bambusa. Są przychylne otoczeniu, a do tego niezwykle delikatne i miłe w dotyku. A to tylko niektóre z ich plusów.Bambus – tropikalna roślina o zdrewniałych łodygach, które są w środku puste, ma zastosowanie nie tylko w budownictwie. Wykorzystuje się go również w przemyśle tekstylnym, a konkretnie do wyrobu skarpetek. Włók­no bam­bu­so­we, które po­wo­li pod­bi­ja rynek, wy­róż­nia się na tle in­nych materiałów. Ma prawdziwe wła­ści­wo­ści an­ty­bak­te­ryj­ne, prze­pusz­cza po­wie­trze i za­po­bie­ga powstawaniu przy­kre­go za­pa­chu. Co ważne, jest przychylne środowiska.

Jeśli czytasz niniejszy tekst, to na pewno jest on dla Ciebie niesamowicie interesujący. Tutaj również jest notka z www, która ma równie ciekawe tematy.

Dzię­ki swoim wła­ści­wo­ściom pro­duk­ty z włók­na bam­bu­so­we­go odkrywają coraz wię­cej użyt­kow­ni­ków. Drze­wa bam­bu­so­we, które wy­ko­rzy­stu­je się przy pro­duk­cji włók­na, są do­kład­nie wy­bie­ra­ne. Głównie po­cho­dzą z eko­lo­gicz­nych upraw. Włók­na bam­bu­so­we mogą być al­ter­na­ty­wą dla ba­weł­ny.Koszt skar­pe­tek z tego eg­zo­tycz­ne­go ma­te­ria­łu nie jest wy­gó­ro­wa­na.
Producenci skarpet oferują ogromny asortyment form, najwyższej próby materiały, specjalne konstrukcje, mco powoduje że chodzenie w obecnie produkowanych skarpetkach to czysta przyjemność! Oprócz skarpet produkowane są skarpety stopki idealne na co dzień i do uprawiania sportów, skarpety wizytowe, mikro stopki dla tych, którzy wyszukują skarpetek wygodnych, ale przy tym prawie niezauważalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *