Skarpetki z bambusa jako możliwości dla skarpetek z bawełny.

Skarpetki – żywioł powszedniego ubioru, zakładany na stopy. Zastąpiły uniwersalnie ongiś wykorzystywane onuce. Skarpety stanowią noszone tak jak przez mężów,jak równieżpanie w wielu kręgach kulturowych globu.

Dysponują one postać
rury wyprofilowanej do kształtu stopy.Materiał, z jakiego są dokonane zależy między innymi od funkcji skarpetek. Skarpety sportowe, uniwersalne oraz garniturowe (przeznaczone do butów wizytowych) wytwarzane są głównie z bawełny (często z dodatkami poliamidu, nylonu, elastyny, lycry). Surowcem wykorzystywanym dowyrobów skarpet specjalizowanych (do butów górskich i narciarskich) nader wielokrotnie bywa również wełna.

Czyżbyś nie mógł odejść od tego postu? To dla nas niebywale miła informacja – więc kontynuuj poszukiwania na następnej stronie.

Skarpety producent w skarpetach specjalizowanych, oprócz dodatków stosowanych w normalnych skarpetach, zawierają też inne włókna techniczne (np. coolmax) mające poprawić ich właściwości termiczne, antybakteryjne, antygrzybiczne i anty zapachowe.

Są one również dość skomplikowane pod względem konstrukcji. Posiadają wzmocnienia w miejscach podatnych na przecieranie, obszary zwiększonej grubości, wstawki z materiałów ułatwiających odprowadzanie potu i nadmiaru ciepła (coolmax) w punktach w najwyższym stopniu narażonych na to zjawisko (grzbiet stopy), płaskie szwy (zapobiegające obtarciom), oraz ściągacze utrzymujące skarpetkę w sposób na stopie.

Hołdownikom ekologii do gustu winny przypaść skarpety z bambusa. Są przychylne otoczeniu, a do tego niezwykle delikatne i miłe w dotyku. A to tylko niektóre z ich plusów.Bambus – tropikalna roślina o zdrewniałych łodygach, które są w środku puste, ma zastosowanie nie tylko w budownictwie. Wykorzystuje się go również w przemyśle tekstylnym, a konkretnie do wyrobu skarpetek. Włók­no bam­bu­so­we, które po­wo­li pod­bi­ja rynek, wy­róż­nia się na tle in­nych materiałów. Ma prawdziwe wła­ści­wo­ści an­ty­bak­te­ryj­ne, prze­pusz­cza po­wie­trze i za­po­bie­ga powstawaniu przy­kre­go za­pa­chu. Co ważne, jest przychylne środowiska.

Jeśli czytasz niniejszy tekst, to na pewno jest on dla Ciebie niesamowicie interesujący. Tutaj również jest notka z www, która ma równie ciekawe tematy.

Dzię­ki swoim wła­ści­wo­ściom pro­duk­ty z włók­na bam­bu­so­we­go odkrywają coraz wię­cej użyt­kow­ni­ków. Drze­wa bam­bu­so­we, które wy­ko­rzy­stu­je się przy pro­duk­cji włók­na, są do­kład­nie wy­bie­ra­ne. Głównie po­cho­dzą z eko­lo­gicz­nych upraw. Włók­na bam­bu­so­we mogą być al­ter­na­ty­wą dla ba­weł­ny.Koszt skar­pe­tek z tego eg­zo­tycz­ne­go ma­te­ria­łu nie jest wy­gó­ro­wa­na.
Producenci skarpet oferują ogromny asortyment form, najwyższej próby materiały, specjalne konstrukcje, mco powoduje że chodzenie w obecnie produkowanych skarpetkach to czysta przyjemność! Oprócz skarpet produkowane są skarpety stopki idealne na co dzień i do uprawiania sportów, skarpety wizytowe, mikro stopki dla tych, którzy wyszukują skarpetek wygodnych, ale przy tym prawie niezauważalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *