Sklepy medyczne to placówki oferujące różnego rodzaju akcesoria związane z leczeniem lub rehabilitacją

Sklepy medyczne to punkty oferujące różnego rodzaju produkty mające związek z leczeniem lub rehabilitacją. Przede wszystkim ich asortyment jest przydatny dla bardzo wielu grup. Z asortymentu takiego sklepu korzystają bowiem zarówno pacjenci, jak i lekarze i pielęgniarki czy rehabilitanci. Przykładowo butle tlenowe mogą być pomocne zarówno w szpitalu, jak i przykładowo dla ekipy ambulansu.

Potrzebne produkty mogą tam znaleźć także osoby pracujące w branży kosmetycznej czy między innymi masażyści. Asortyment jest najczęściej bardzo bogaty. W placówkach tego typu najczęściej nabyć można wszelkie te akcesoria, na przykład , których zastosowanie przewiduje pierwsza pomoc (masażysta kraków) przedmedyczna. Do pewnego stopnia asortyment sklepu medycznego dopełnia to, co można znaleźć w aptece, choć z pewnością dużo towarów się pokrywa.

Sprzęt ogólnomedyczny

Nowoczesna metoda leczenia przepuklin

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

W sklepie medycznym na pewno nabyć można przyrządy używane na szeroka skalę służące do wykonywania różnorodnych pomiarów parametrów organizmu. Są to więc na przykład termometry. Dawniej znane były jedynie tradycyjne termometry, gdzie pomiar uzyskiwany był z użyciem rtęci. Aktualnie popularne są termometry elektroniczne, a dzięki rozwojowi techniki do wykonania pomiaru potrzebny jest tylko moment. Wyposażenie sklepu przewiduje też urządzenia jak na przykład ciśnieniomierz nadgarstkowy (inne tu: ). Jest to niezwykle potrzebny przedmiot, potrzebny szczególnie osobom mającym kłopoty ze zbyt niskim lub wysokim ciśnieniem krwi. Do drobiazgowych pomiarów używane będą też wagi wyposażone w możliwość wyznaczania procentowego udziału tkanki tłuszczowej w organizmie.

Sprzęt do rehabilitacji i ortopedyczny

Najszerzej reprezentowaną odmianą akcesoriów są na pewno przedmioty mające związek (terapia dla par warszawa) z rehabilitacją i akcesoria ortopedyczne. Przede wszystkim sprzedawane są w tym miejscu eozmaite laski oraz wózki inwalidzkie. Ponadto w sklepie medycznym można dostać produkty takie jak deska ortopedyczna oraz rozmaite przyrządy do rehabilitacji. Do tych ostatnich należą na przykład specjalne lampy do nagrzewania chorych części ciała, a także specjalistyczne piłki i pozostałe przyrządy do rehabilitacji ruchowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *