Śląsk jest zaliczany do najbardziej zurbanizowanych obszarów Polski

W ostatnim czasie bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Przykładem może być Hiszpania, gdzie poziom bezrobocia sięga obecnie dwudziestu sześciu procent. U nas nie mamy aż tak wysokich wskaźników bezrobocia, ale w wielu regionach kraju bez pracy pozostaje spora część zdolnych do wykonywania zawodu młodych osób. Regionem o najwyższym bezrobociu w lutym 2013 roku było województwo podlaskie. Stosunkowo niskie bezrobocie natomiast można odnotować w województwach mazowiecki, wielkopolskim i śląskim.

przemysł

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Łatwo zauważyć, które regiony mają największe problemy z bezrobociem, wystarczy przejrzeć oferty pracy z różnych miast.

Jeżeli masz chęć zdobyć większą ilość informacji na opisywany temat, to notka z serwisu (https://autopietrzak.pl) także takie dane zawiera, więc kliknij tu, żeby je zgłębić.

Region województwa śląskiego od lat znany jest z rozwiniętego przemysłu. Jest to okręg uważany za najważniejszy okręg przemysłowy w Polsce. Tereny województwa śląskiego posiadają świetną komunikację. W regionie tym mamy skrzyżowanie najważniejszych dróg tranzytowych. Zalicza się ten region do najbardziej uprzemysłowionych i zurbanizowanych obszarów Polski.

W tym regionie od wielu lat przemysł ciężki był główną osią napędową regionu. Wielką wagę ma tutaj górnictwo. Przykładowo Katowicki Holding Węglowy posiada cztery kopalnie a oprócz tego jedenaście kopalni składa się na Kompanię Węglową.

Jeśli dowiesz się o publikującej intrygującą Ciebie treść nowej stronie, to najpierw zweryfikuj info (https://www.minemaster.eu/pl/wiertnice/face-master-3-0) odnośnie źródeł, z których pobiera ona dane.

To największa w Europie firma górnicza. Drugą gałęzią przemysłu, która jest bardzo ważna jest przemysł hutniczy. Huty umieszczone są w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. W województwie tym ponadto ogromną rolę pełni przemysł energetyczny i chemiczny. Nie ma się co dziwić, że teren ten ma dość niewysokie bezrobocie. Co ciekawe wpisując “praca Gliwice” ukazują się na różnorodnych portalach ogłoszenia nie tylko techniczne.

przemysł

Autor: Rajeev
Źródło: http://www.flickr.com

Pozytywny wpływ przemysłu można zauważyć w wielu gałęziach i branżach. W miejscowościach górnego śląska poszukuje się pracowników różnorodnych zawodów, zarówno sprzedawcy jak i kierowcy. Całkiem dobrze działające fabryki przyczyniają się do tego, że mimo kryzysu w wielu branżach, sytuacja na ziemiach śląskich jest nie najgorsza. Ważne dla regionu są również inwestycje unijne, które w ostatnim okresie mocno poprawiły gospodarkę w województwie.

Więcej na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *