Sporo firm zatrudnia przeróżnego rodzaju pracowników, gdyż pracy bywa nazbyt wiele, by mogła podołać jej jedna osoba

Jeśli jesteś biznesmenem i masz firmę, to na pewno dość często myślisz dlaczego przyjęcie pracownika jest tak niezwykle nieopłacalne.

Zazwyczaj wyrokuje się, że pracownik kosztuje pracodawcę prawie dwa razy więcej aniżeli twierdzi kwota netto na umowie dla pracownika. Zatem skąd tak wygórowane sumy?
Pracownik ze swojej wypłaty odprowadza do budżetu przeróżnego typu podatki (Doradztwo podatkowe) i składki. Wobec tego jego wypłata netto (czyli to co naprawdę otrzymuje na rękę) jest niższa od kwoty brutto, która była podana na umowie. Różnica wynosi mniej więcej 30%, więc nie wydaje się to być nic nieznaczna sumka. Z tych pieniędzy musimy zasilać różne urzędy, na przykład Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wysokość składek ZUS wygląda tak największą część środków tracimy na składki emerytalne, rentowe, wypadkowe, a potem na ubezpieczenie społeczne – te środki są przesyłane do Narodowego Funduszu Zdrowia. Z racji tego temu, że mamy ubezpieczenie, jesteśmy uprawnieni do tego, by bezpłatnie korzystać z wizyt lekarskich i różnych badań, gdyby coś nie daj boże nam się stało.
wysokość składek zus

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
Pracodawca ze swojej strony też odprowadza na nas niemalże identyczne składki. Ekstra opłaca jeszcze środki na Fundusz Pracy. W każdym przypadku (etatowiec oraz pracodawca) największy odsetek pochłaniają składki emerytalne, a więc środki te będą gwarantować nam naszą emeryturę.

Należy czasami sprawdzić czy nasza firma odprowadza wszystkie składki, tak jak mówi prawo.link program pit 2020 darmowy program pit 2020 darmowyWobec tego w przyszłości unikniemy przykrych sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *