Lekarz urolog

Panuje przekonanie, że urolog to specjalista od chorób męskich. Dzieje się tak być może dlatego, że tak naprawdę znacznie częściej pacjentami poradni urologicznych stają się mężczyźni. Lecz sama urologia jest dziedziną medycyny zajmującą się funkcjonowaniem, budową i problemami narządów moczowo-płciowych. Diagnozuje i leczy na przykład takie choroby, jak stany zapalne, nietrzymanie moczu, infekcje, impotencja, nowotwory czy dysfunkcje narządów płciowo-moczowych, to znaczy pęcherza, męskich narządów płciowych lub nerek.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
Ponieważ urolog jest lekarzem specjalistą, przed udaniem się na wizytę wymagane jest otrzymanie odpowiedniego skierowania od swego lekarza ogólnego. Gdy będziemy mieli to już w rękach, można w internetowej sieci poszukać poradni która się znajduje w pobliżu, lub, jeśli planujemy wizytę prywatną, gabinetu, gdzie ceny są na akceptowalnym poziomie. W internecie znaleźć można także opinie na temat poszczególnych specjalistów albo całych gabinetów. To bardzo przydatna znajomość, lecz nie należy jej przeceniać, bowiem powszechnie wiadomo, że komentarze są niestety subiektywnymi ocenami tego co myślą pacjenci. Interesująca oferta dla kobiet: portal www.

tabletki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com

Może się także zdarzyć, że będą one efektem konkurencyjnych działań, a nie rzetelnymi ocenami napisanymi przez leczonych pacjentów. Tak więc, po wprowadzeniu w oknie wyszukiwarki słów na przykład pediatra, możemy otrzymać listę gabinetów prywatnych i poradni z wykazem lekarzy z tą specjalizacją. Starczy wybrać jeden z adresów i zarezerwować termin wizyty. W przypadku gabinetów korzystających z kontraktów z NFZ termin wizyty będzie zapewne dłuższy niż, gdy zaplanujemy wizytę w pełni płatną. Warto też zrobić badania: portal internetowy.

W obu tych przypadkach, aby wizyta nie poszła na marne, trzeba się do niej dobrze przygotować. Dobrze spisać na kartce wszystkie przyjmowane leki, przebyte w ostatnim czasie choroby a także wykonane medyczne zabiegi. Należy też sobie przypomnieć występujące objawy chorobowe, które występowały do tej pory, aby móc udzielić lekarzowi jak najpełniejsze informacje. Może to pomóc sprawnie i skutecznie zdiagnozować możliwe schorzenie i tym samym niezwłocznie zastosować odpowiednie leczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *