Dorywcza praca na studiach

Niewielu jest studentów w tak dobrej sytuacji, że rodzice rodzice finansują ich w czasie nauki. Wielu rodzin nie stać na to, aby płacić za drugie mieszkanie, przejazdy i zakupy dziecka. Te osoby najczęściej od pierwszego roku studiów rozpoczynają pracę zarobkową, by móc się utrzymać. Szczególnie, kiedy przyjeżdżają z innej miejscowości. Najczęściej studenci łapią się dorywczych zajęć, które nie będą stanowiły przeszkody w nauce, w szczególności gdy zapisali się na studia w trybie dziennym.

Dla kogo praca (zobacz https://www.eena.pl/specjalisci-oferty-pracy.html) w restauracji?

sprzątanie2

Źródło: sxc.hu

Zwykle młodzi ludzie szukają zatrudnienia w pubach, klubach i restauracjach. Pracują w kuchni, jako kelnerzy czy barmani. Naturalnie, nie jest tak, że do tego rodzaju pracy nie wymaga się żadnych umiejętności i predyspozycji. To oczywiste, że niezwykle nieśmiała osoba, która obawia się rozmawiać z innymi nie sprawdzi się jako kelner, a ktoś kto ma tak zwane ”dziurawe ręce” nie będzie pracował długo na zmywaku. Praca za barem wymaga nauki wielu przepisów na drinki, otwartości i poczucia humoru, a czasami umiejętności rozładowania trudnych sytuacji.

Jeżeli praca w restauracji czy barze nie jest dla nas odpowiednia innym wyjściem jest sprzątanie obiektów (więcej pomocy). To praca, którą możemy wykonywać popołudniami i wieczorami, więc nie przeszkadza w studiach. Ponadto jest całkiem nieźle płatna.

Tylko teraz obejrzyj także (http://www.sitodruk-maszyny.com/maszyna/flash-cures-maszyn-automatycznych/) ten artykuł, który jest niesamowicie ciekawy. Wykonaj to właśnie w tym momencie! Przekonasz się, że faktycznie należy to zrobić!

W szczególności, jeżeli uda nam się znaleźć pracę w firmie o ugruntowanej pozycji.


Wyświetl większą mapę
Biurowce czy mieszkania?

Dla przykładu sprzątanie biur w Warszawie to zadanie które zleca się jedynie kilku firmom, najszerzej znanym i sprawdzonym. Generalnie sprzątanie biur jest lepiej opłacane, niż podobna praca dla osób prywatnych. Naturalnie i samodzielnie można znaleźć dobre domy do sprzątania. Bywa, że wystarczy kilka dni aby zarobić całkiem niezłe wynagrodzenie.

Można także spróbować załapać się w firmie, która oferuje sprzątanie osiedli czyli prace porządkowe dookoła budynków, mycie klatek schodowych, czasem bram garażowych itp.

przeczytaj informacje

Sprzątanie oczywiście nie jest pracą lekką, łatwą i przyjemną. Wymaga sporo siły, odporności na stres, sumienności i samodyscypliny, ale jest to dobre wyjście dla młodych ludzi poszukujących możliwości zarobienia pieniędzy w nowym mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *