Stalowy mocarz

budowa

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.
Do produkcji maszyn i urządzeń wykorzystywana jest stal trudnościeralna o bardzo wysokiej wytrzymałości oraz wysokim stopniu ścieralności i udarności. blacha trudnościeralne hardox mają zastosowanie przy produkcji kontenerów i wywrotek, krawędzi roboczych mszyny wyspecjalizowanych w robotach ziemnych, części maszyn górniczych i betoniarek, które najszybciej się zużywają, konstrukcji platform, jak również podajników, lejów i czerpaków koparek.

hardoxTaki materiał pozwala na nowoczesne, precyzyjne projektowanie oraz obniżenie masy produktów, dzięki czemu poprawia się ich efektywność energetyczną. Różne odmiany stali trudnościeralnej mają odmienną charakterystykę w zależności od celu, w jakim są wykorzystywane. Są więc odmiany , które cechuje odporność na tarcie wzdłużne, używane na przykład w lemieszach i łyżkach koparek i ładowarek.

Czy potrzebujesz kolejnej porcji pokrewnych publikacji przedstawianych w tak samo komfortowy sposób? Nic trudnego – kliknij tutaj – zalecamy ten portal (http://robak.konin.pl/oferta/przenosniki-tasmowe)!

Inne odmiany utwardzają się podvczas pracy i stosowane są w kopalniach, cementowniach czy kamieniołomach. Jeszcze inne, wytrzymałe na wysoką temperaturę, stosowane są w warunkach bardzo wysokiej ścieralności – hartowane w wodzie stosowane są do wytwarzania nożyc, pogłębiarek czy maszyn rolniczych, na przykład przy produkcji rzeczy takich jak lemiesze. Materiały trudnościeralne aby mogły w pełni spełniać swe zadania, muszą być także łatwo spawalne i proste w obróbce.

budowa

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Stal trudnościeralna Hardox 400 może być cięta laserem, plazmą, palnikiem tlenowym lub nakierowanym strumieniem wody z elementami ciernymi. Blacha (zobacz blachy kwasoodporne) Hardox 600 uzyskuje swoje wyjątkowe właściwości dzięki wykorzystaniu bardzo skomplikowanego procesu hartowania. Blachy te poddaje się kontroli topograficznej sprawdzającej ich płaskość. Wyniki tych analiz przechowywane są w zakładach hutniczych i mogą stanowić cenne źródło wiedzy dla producenta narzędzi ze stali trudnościeralnych, a także dla stosujących te narzędzia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *