Stereotypy czas zmienić

W społeczeństwie wciąż możemy się zetknąć z takim negatywnym skierowaniem do psychologów, nawet ci, którzy korzystają z ich wsparcia, pragną przekonywać, że nic takiego nie ma miejsca, tak jakby trzeba było się czegoś wstydzić. Przeważnie przyjmujemy błędne założenie, że z wsparcia psychologa wykorzystują tylko ludzie posiadający problemy w pracy, tacy którzy nie potrafią sobie samodzielnie ze sobą poradzić oraz po których od razu widać, iż coś z nimi nie tak.

Autor: www.just4kids.pl
Ciężko nam wierzyć, że z pomocy tego specjalisty ma potrzebę korzystać poważana pani prezes, najlepsza uczennica w szkole, lub właściciel świetnie funkcjonującej zakładu. Jak więc trudno jest nam przyjąć, że do specjalisty muszą chodzić też maluchy?

Normalni ludzie też korzystają z jego pomocyCzęść ludzi jest w stanie się zgodzić z tym, iż nieletni muszą przychodzić do psychologa, ale pewnie że nagle zaznaczają, iż bez wątpienia są to maluchy, które były maltretowane, wykorzystywane i które z winy opiekunów mają trudności.

Zobacz, czy następny link jest tym, czego akurat poszukujesz. Zapewne niezwykle może pomóc Ci w Twym projekcie, który aktualnie przygotowujesz. Zobacz, naprawdę nie pożałujesz!

Prawda mimo wszystko jest taka, iż psycholog dziecięcy Poznań (więcej na stronie) nie opiekuje się tylko i jedynie tak skrajnymi przypadkami. Zazwyczaj po pomoc do niego zgłaszają się opiekunowie, których dziecko męczy się na którąś z fobii, boi się pająków, ciemności, lub tłumu ludzi. Jeżeli tłumaczenia nie pomagają, a wszelka nawet nieplanowana styczność z materiałem fobii wywołuje napad furii i krzyku u malucha, to rodzice udają się właśnie do takiego specjalisty.

To nie wina rodzicówPewnie że takie udanie się po pomoc należy chwalić, to nie oznacza, że rodzice przyznają się do swojej porażki, wręcz odwrotnie ukazuje, że potrafią oni się przyznać do tego, że ich wiedza nie jest dostateczna na to, by pomóc dziecku w tak ciężkim przypadku. Spotkanie z psychologiem polega wtedy przeważnie na rozmowie z rodzicami, jeżeli pociecha w tym czasie kawałek dalej sobie rysuje, to co chce albo co zaleci mu pani doktor, a potem odbywa się rozmowa z dzieckiem i analiza jego prac.

Takie spotkania dają rzeczywiście dużoWarto powiedzieć, iż takowe spotkania oferują rzeczywiście bardzo wiele, opiekunowie dowiadują się, że nie są jedyni, iż jest więcej takowych dzieci, słyszą też w jaki sposób muszą się opiekować własnym podopiecznym, tak aby niwelować jego strach. W dodatku dziecko ma wrażenie, że ktoś z dorosłych rzeczywiście się nim interesuje oraz dokłada wszelkich sił, żeby mu dopomóc, iż ze swoim strachem nie jest pozostawione samo sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *