Szkolne wspomnienia związane Z Warszawą.

W latach szkoły średniej byłem wolontariuszem w swojej parafii. Zajmowaliśmy się wówczas osobami nie w pełni sprawnymi. Pierwotnie były to osoby z problemami w poruszaniu się – trzech wózkowiczów, dwie osoby poruszały się o kulach, z kolei jedna z nich poruszała się w sposób samodzielny.

autokar

Autor: Graham Richardson
Źródło: http://www.flickr.com
W startowym czasie to była po prostu zwykła diakonia. Modlitwa. Było to przedłużenie lekcji religii które w tamtym okresie odbywały się poza szkołą przez co posiadały swój specyficzny klimat. Z czasem spostrzegliśmy, że dla naszych kalekich – zamkniętych przecież całymi dniami we własnych domostwach – te zebrania to znaczyło coś więcej aniżeli tylko rozmowy o filozofii.

nowoczesny autokar

Autor: Alexandre Prévot
Źródło: http://www.flickr.com

Poczęliśmy frapować się wspólnie nad tym, jak można zmienić tę sytuację. Zdecydowaliśmy się wybrać się całą wspólnotą nad polskie morze. Na tychże wakacjach spotkaliśmy towarzystwo które przygarnęło naszą wspólnotę, i przez kolejne 10 lat wyjeżdżaliśmy na wczasy do małej miejscowości pod Warszawą. Już w pierwsze wczasy okazało się, iż naszymi nowymi kamratami, a następnie kumplami są ludzie ze Stolicy. Przybywali nad morze autokarem wynajętym w przedsiębiorstwie zajmującym się przewozami autokarowymi w Warszawie. Oj, mieliśmy w tym czasie mnóstwo historii- polecam zapoznać się z: .

Zaintrygowały Cię informacje wzory przemysłowe przykłady podane w naszym poście? Szalenie miło zatem będzie nam dzielić się z Tobą kolejnymi wątkami. Czekamy na ocenę!

Pewnego dnia nudziło nam się okropnie (przynajmniej tym co pozostali w hoteliku) i poczęliśmy jeden drugiego malować plakatówkami. Skończyło się dzięki Bogu tylko alergią. Następnym razem załoga przez przypadek zamknięta w stołówce była zmuszona się ewakuować przez wyjętą z drzwiczek szybę. Korzystaliśmy także częstokroć z wynajętego autokaru w Warszawie, podróżując albo do Pszczyny bądź na Jurę Krakowsko-Częstochowską.

autobus

Autor: Bob Hall
Źródło: http://www.flickr.com

Nasza współpraca z przedsiębiorstwem przewozowym ze Stolicy układała się tak doskonale, iż pomiędzy wakacjami kiedy tylko chcieliśmy dokądś wyjechać, każdorazowo korzystaliśmy z busów tejże właśnie jednostki wynajmującej autokary z Warszawy. Oczywiście podobne firmy regionalne trudnią się usługami przewozowymi na mniejsze odległości. Wiadomo, że większa część przedsiębiorstw trudniących się przewozami autokarowymi w Warszawie wozi lokalne eskapady uczniowskie, tak samo jak pokrewne przedsiębiorstwa z różnych części Polski. Obsługują one też przewozy przewozy do niemiec legnica na lotniska, przewozy na wesela, przejazdy napogrzeby, oraz wszelkie inne imprezy rodzinne. Wynajem autokaru to idealny pomysł. Źródło tutaj:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *