Sytuacja na polskim rynku pracy

Rynek pracy bezustannie zmienia się jak w kalejdoskopie. Te profesje na które jeszcze parę lat temu był popyt, obecnie nie są już tak pożądane. I przeciwnie. Są osoby, których kwalifikacje zyskały na wartości. Pracodawcy podają do wiadomości, że największe deficyty występują w kategorii wykwalifikowanych pracowników fizycznych, i to różnych branż oraz specjalizacji.

Pomimo widocznego zastoju w ”budowlance” nadal pojawiają się trudności z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy też operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych. Wciąż na dosyć szybki angaż będą mogli liczyć wprawni technicy różnych specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy oraz energetycy. Stale mile widzianą grupą pracowników są przedstawiciele handlowi.

Jeśli poszukujesz podobnej interesującej informacji, sprawdź pod linkiem (http://eccoholiday.com/wakacje-samolotem/egipt/hurghada/sunny-days-el-palacio-resort/), w tym miejscu także na pewno jest dokładnie to, czego szukasz.

Eksperci dostrzegli zmniejszone zapotrzebowanie na kierowników budowy. To rezultat niepokojącej sytuacji ekonomicznej, jaka zeszłego roku dała się odczuć mniejszą ilością zleceń w branży budowlanej.Zobacz też

Praca przed komputerem

Autor: JZO,
Źródło: JZO,

Brak kierowców samochodów ciężarowych z właściwymi uprawnieniami to także kłopotliwa sytuacja dla pracodawców. Nie zapominajmy, iż ważne w chwili zlecenia są kwestie dyspozycyjności, stan gotowości do podróży zagranicznych, oraz znajomość któregoś z obcych języków. Bezrobotnych spełniających te warunki nadal wyraźnie brakuje.Kolejny wpis

Kolejną dziedziną jest branża informatyczna. Tak jak w ubiegłych, na rynku pracy szczególnie poszukiwani są specjaliści od tworzenia oprogramowania.
Dziś każdy zakład pracy, działalność zamierzając odnosić pomyślne wyniki, musi być zaopatrzona w szereg systemów czy aplikacji usprawniających zarządzanie. Czytajmy fora, portale poświęcone pracy podając przy tym obszar w którym chcemy podjąć pracę, np. oferty pracy Skierniewice – bądźmy aktywni.
Dla Europy częstym wzorem w procesie planowania rozwoju rynku pracy są Stany Zjednoczone, warto więc przyjrzeć się zapowiedziom mówiącym o tamtejszym rynku pracy. Zastanowić się nad tym co będzie się działo w naszej firmie nie za 3 dni, lecz za 3 lata.

Ta porządna treść (https://www.workservice.pl/praca/obsluga-klienta/warszawa/), zawiera pokrewne dane na omawiany temat, więc nie czekaj, a poznaj w szczegółach info na to zagadnienie.

Jak możemy się przygotować na zmiany doszkalając swoje kwalifikacje. Musimy myśleć przyszłościowo.
Dalej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *