Sytuacja na rynku pracy w Olsztynie

Miniony rok na rynku pracy był najgorszy od 5 lat. I mimo, że kryzys gospodarczy nie dotknął bezpośrednio Polski tak znacznie, jak w resztę państw, to jednak sytuacja na rynku pracy do łatwych nie należy. Nie jest to jednak jednoznaczne z tym, że należy skapitulować i nie szukać zatrudnienia. Nic bardziej błędnego!

Zatrudnienie w Olsztynie można znaleźć, ale jest to przedsięwzięcie na jakie, trzeba dobrze się przygotować. Dobre CV, list motywacyjny, pozytywne nastawienie z całą pewnością przysłużą się w poszukiwaniu posady. Dokładne wertowanie ogłoszeń zamieszczonych w prasie, portali internetowych (wpisując w sieci frazę: oferty pracy Olsztyn) – to odpowiednie drogi prowadzące do nowej pracy. Jakie w tej chwili profesje są najbardziej poszukiwane? Różnego rodzaju prace inżynierskie, geodezja, budownictwo – fachowcy z tej branży o zostanie bezrobotnym obawiać się nie muszą.

Jeżeli szukasz fascynujących informacji na opisywany temat, odwiedź dystanse zbrojeniowe nas, a na pewno przeczytasz ciekawe fakty.

praca

Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com

Dalszą dziedziną jest informatyka, która ani na chwilę nie zatrzymuje się w miejscu. W duecie z informatyką idzie rozwój internetu, jego usług i możliwości, z tej przyczyny informatycy z całą pewnością bezrobotnymi w Olsztynie długo nie zostaną. (Zobacz także oferty pracy grodzisk mazowiecki)Popularnością cieszą się także zawody związane z opieką i ochroną zdrowia (również ze umiejętnościami językowymi, do pracy za granicą). Mechanik samochodowy z doświadczeniem, kierowca samochodów ciężarowych czy też pomoc kuchenna to również zawody cieszące się największym powodzeniem.

Mamy więc przykład na to, że lepiej być pracującym elektrykiem czy handlowcem, niż bezrobotnym absolwentem, który z braku konkretnych kwalifikacji będzie zmuszony pracować nie w swym zawodzie, jako specjalista biurowy, czy sprzedawca. Jest jednak światełko w tunelu. W Olsztynie i województwie pomyślnie swoją analizę ekonomiczną oceniają firmy, których istnienie na rynku ma związek z zakwaterowaniem czy gastronomią. Osiągnięcia te mają swoje uzasadnienie. Właśnie nadchodzi wiosna, za nią lato, a to oznacza, że właściciele domów dla letników, czy restauracje na Warmii i Mazurach mają możliwość zarobku. (Sprawdź również oferty pracy konserwator)
Należy zadać sobie sprawę z tego, że o ile rok 2014 powinien okazać się bardziej satysfakcjonujący od poprzedniego na rynku pracy, to mimo wszystko będzie to tylko niewielka poprawa. Na znaczne poprawy musimy poczekać do przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *