Szybkie i sprawne oglądanie stolicy Polski

Warszawa, mimo dużych zniszczeń wojennych, jest interesującym miejscem które warto zobaczyć. Odnajdziemy tu dużo muzeów, teatrów, starych kościołów, kamienic, parków czy założeń urbanistycznych.

prorent
Z całą pewnością jedną z najciekawszych atrakcji, zarazem najbardziej urocze miejsce, jakie możemy zobaczyć w tkance miejskiej naszej stolicy, są Łazienki Królewskie. To ogród, po wejściu do którego, jesteśmy w stanie się tak odprężyć i zrelaksować, że wyleci nam z głowy, że nadal jesteśmy w dużym mieście.

Ekscytujący post? Jeżeli tak myślisz, wcześniejsza strona (http://secretclient.com/badania-marketingowe/) też przedstawia wartościowe źródło informacji, które nawiązuje do tej problematyki.

Znajdują się w nim liczne klasycystyczne zabytki, wspaniale utrzymaną zieleń- można tutaj spędzić nawet pół dnia.

Po pełnym relaksu spacerze możemy zechcieć coś zjeść. Gdzie może być zatem lepsze miejsce do zjedzenia, jeśli nie na Starym Mieście? To kolejna perełka Warszawy, w znakomity sposób zrekonstruowana po wojnie, dzisiaj przykuwa uwagę swoim klimatem, urokiem i malowniczością. Jest to także ważne, pod względem historycznym miejsce dla Polaków. A że ciągnie tu zwykle niemało turystów, jedzenie w licznych na Placu Zamkowym restauracjach jest wyśmienite.

Koniecznie trzeba też odwiedzić Muzeum Powstania Warszawskiego- dostarczy nam naprawdę dużo informacji o samej Warszawie, o przyczynach wybuchu i przebiegu powstania. Bez wątpienia będzie to poruszające doznanie- muzeum jest nieco przytłaczające i smutne, ale zdecydowanie ciekawe i pouczające.

Nie czekaj, tylko pokaż szczegóły (http://rebrand.com.pl/) na prezentowany wątek – informacje będą z pewnością bardzo interesujące, więc kliknij tu i zobacz więcej.

Z duchem walk podczas II Wojny Światowej, możemy zobaczyć Grób Nieznanego Żołnierza. To element niezwykłego dawniej Pałacu Saskiego, pełni dzisiaj symboliczną funkcję hołdu poległym w tym konflikcie żołnierzy. Przypomina o nich również całodobowa warta żołnierzy przy pomniku.

Wypożyczalnia samochodów

Autor: Tracie Hall
Źródło: http://www.flickr.com

Nie mniej interesującymi miejscami na pewno są też Uniwersytet Warszawski mieszczący się przy Krakowskim Przedmieściu, Uniwersytecka Biblioteka, jeden z najładniejszych w Warszawie Kościół Świętej Anny, ogromny zabytkowy cmentarz Powązki, Muzeum Walki i Męczeństwa, czy też Muzeum Narodowe, Pałac Kultury i Nauki oraz Muzeum Kopernika.

To tylko niezbyt duży fragment tego majestatycznego miasta, więc w jaki sposób zdążyć to zwiedzić? Najłatwiej byłoby zjeździć autem. Jeżeli nie posiadacie swojego, jest tak samo prosta metoda – wypożyczalnia aut w Warszawie będzie w stanie zapewnić nam całkiem nowy, ekonomiczny samochód, za który nie zapłacimy majątku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *