Problemy w chodzeniu pokonane

Całkiem sporo ludzi, z różnych powodów miewa trudności z poruszaniem. Czasem są związane z wiekiem, czasem na przykład z jakimś wypadkiem. Gdy taki problem dotyczy także nas, warto dowiedzieć się, jakie ułatwienia można zainstalować w domu.

Powrót do zdrowia po wypadku

Jeśli po przebytym wypadku, my sami, lub ktoś z naszych bliskich ma problem z chodzeniem dobrym rozwiązaniem będą dobre balkoniki do chodzenia. Są większym ułatwieniem niż choćby kule, ponieważ podparcie mamy ciągle, równomiernie rozłożone. Co więcej poruszanie się przy pomocy balkonika wymaga wykorzystania mniejszej siły rąk, niż kule, co też ma ogromne znaczenie. Jeśli przeszliśmy uszkodzenie kręgosłupa balkonik będzie doskonałym rozwiązaniem w czasie rehabilitacji. Nie bójmy się korzystać z pomocy. W Polsce balkonik kojarzy się raczej ze starszymi osobami, ale to błędne myślenie. Może pomóc w ćwiczeniach i szybkim powrocie do zdrowia. Przydatne akcesoria dla starszych osób na .

Więcej samodzielności – lepsze samopoczucie

Następne bardzo ważne ułatwienie to komfortowe siedzisko prysznicowe. Doskonale sprawdzi się szczególnie u osób po wypadkach, które powoli wracają do zdrowia i mają problem z dłuższym staniem. Przede wszystkim – gwarantuje prywatność i samodzielność – nie jesteśmy uzależnieni od pomocy innej osoby w czasie brania prysznica. Inna kwestia – dla osób które mają trudności z poruszaniem kąpiel w wannie może być całkowicie niemożliwa. Trudności z wejściem do niej i wyjściem czasami są zbyt duże dla człowieka z urazem kręgosłupa. Siedzisko prysznicowe eliminuje nam tego typu problemy. Polecamy także wózek toaletowy –

Używać możemy wielu innych udogodnień. Dla przykładu możemy założyć na łóżku specjalistyczne uchwyty, które ułatwiają podnoszenie się z leżenia. Dobrze jest też przestawić meble w domu tak, aby nie utrudniały przemieszczania się. Nie są to modyfikacje wymagające przebudowania mieszkania, a zdecydowanie poprawiają osobie dochodzącej do sprawności nastrój. Nikt nie lubi być uzależniony od pomocy innych, więc jeśli dzięki ułatwieniom, taka osoba więcej rzeczy może zrobić samodzielnie, z pewnością doskonale to na nią wpłynie.
Źródło: http://medic-pol.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *