Trzymanie moczu – jak to leczyć?

Nietrzymanie moczu to dotkliwy kłopot zdrowotny wielu kobiet i mężczyzn. Niewiele schorzeń budzi w pacjentach poczucie zażenowania porównywalne z tym towarzyszącym nietrzymaniu moczu. Niestety jest to dosyć powszechna dolegliwość, którą chorzy przechodzą w skrytości.

Aczkolwiek powinno się uświadomić sobie, że chorobę można efektywnie leczyć, zamiast maskować jej symptomy, używając jedynie środków higienicznych.

Wciąż dominuje niekorzystny pogląd, że jest to schorzenie rzadkie, które dotyczy przede wszystkim starszych kobiet. Tego typu myślenie sprawia, że młodsze osoby wstydzą się zwrócić o pomoc do lekarza. Jednak fakty są takie,że nietrzymanie moczu to problem około 20 proc. dorosłych Polaków. W istocie częściej zmagają się z z tą chorobą osoby w średnim wieku, jednak ma miejsce, że chorują osoby młodsze.

Co jest przyczyną tej dolegliwości?

Gastroskopia – badanie bardzo potrzebne...

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Mimowolny wyciek moczu to skutek często niezwiązanych ze sobą czynników.Jeden typ dolegliwości to tak zwane wysiłkowe nietrzymanie moczu, którego przyczyną są głównie słabe mięśnie zwieraczy cewki moczowej, jak również osłabione mięśnie dna macicy, które stanowią podporę dla pęcherza (więcej na ten temat).

Drugi rodzaj choroby to naglące nietrzymanie moczu, którego przyczyną są samoistne skurcze pęcherza. Wyciek moczu przyśpieszają skurcze mięśni gładkich, które są nadaktywne. Jest to częsta dolegliwość u osób z cukrzycą,a także przy złym poziomie hormonów oraz jako następstwo działania pewnych leków.

Jeżeli sądzisz, że niniejszy temat jest godny uwagi, to bez wahania kliknij ten odnośnik i zobacz udostępniony tu (https://xrayprotect.pl/parawany-rtg.html) wpis – on również Cię zaabsorbuje.

Kłopoty z nietrzymaniem moczu to również schorzenie towarzyszące wielu chorobom, na przykład udaru mózgu, a także operacji w obrębie miednicy mniejszej.

Zespół policystycznych jajników

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Nietrzymanie moczu leczenie to proces żmudny, lecz prawie zawsze zakończony sukcesem. Rozpoznanie wymaga udziału lekarzy więcej niż jednej specjalności: lekarzarodzinnego oraz ginekologa. Schorzenie leczy się za pomocą leków atycholinergicznych, które wstrzymują skurcze pęcherza. U starszych pacjentek pomocne jest zastosowanie hormonów dopochwowo. Pomaga również terapia behawioralna. Nierzadko wspomaga się farmakoterapia tzw. biofitbackiem lub zastosowaniem nieinwazyjnych technik relaksacyjnych. Mechanizm biofitbacku angażuje w proces leczenia układ nerwowy pacjenta, który w dużej mierze odpowiada za skurcze mięśni gładkich.

Zaintrygował Cię ten wątek? Jeżeli tak, to świetnie – dalsze newsy (http://plock.centrumdemed.pl/stomatolog-stomatologia/) znajdziesz w następnym niebywale interesującym artykule.

Alternatywne techniki leczenia są nierzadko lepsze od leków. Nie powodują bowiem kłopotliwych skutków ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *