Typy i wykorzystanie regałów

Z różnego typu regałami można się spotkać w życiu codziennym. Są obecne w takich punktach jak między innymi sklepy czy biblioteki. Zależnie od zapotrzebowania, a co najważniejsze od charakteru składowanych produktów, regały przybierają różne formy. Wytwarzane są również z rozmaitych materiałów. Jednym z punktów, gdzie regały stanowią niezbędny element pomieszczenia, są magazyny.

Są to pomieszczenia, których funkcją jest przechowywanie różnych ładunków. W pomieszczeniach magazynowych wykorzystuje się regały tak, by jak najdokładniej rozplanować powierzchnię (zobacz więcej. Czasami też trzeba pozostawić szersze odstępy pomiędzy poszczególnymi rzędami regałów, tak żeby zmieścił się tam wózek, używany do transportu materiałów. Poza magazynami regały – upoluj okazje na regały magazynowe-> patrz szczegóły – występują w różnego rodzaju archiwach.

paczki w magazynie

Autor: anneheathen
Źródło: http://www.flickr.com

Regały półkowe to jedne z najczęściej używanych rodzajów regałów. Zrobione są najczęściej ze stali lub z pozostałych stopów metali. Ich forma i wykonanie zależeć będą od charakteru przechowywanych przedmiotów, a więc na pewno od ciężaru ładunku. Na przykład w niewielkim archiwum, warsztacie czy garażu wystarczające będą regały o najmniejszym dopuszczalnym obciążeniu, czyli mniej więcej 100 kilogramów na półkę. Inne rodzaje przeznaczone będą do wielkopowierzchniowych pomieszczeń magazynowych, zwłaszcza do tych składujących wielkie i masywne przedmioty. Ładunki przechowywane na regałach półkowych mogą być pogrupowane w kartony (kartony klapowe producent) czy inne pudełka lub być luzem.

Osobną dziedzinę stanowią regały metalowe. Przeznaczone są zazwyczaj do wykorzystania domowego albo do archiwizowania dokumentacji. Ze względu na niewielkie rozmiary nadają się do dowolnego pokoju i szeregu przeznaczeń.

Zwykle znajdują zastosowanie w kuchennych komórkach albo pracowniach. Duże układy tego typu półek wykorzystywane są do wyposażenia supermarketów albo wystaw, zarazem do przechowywania dokumentacji jak i do ekspozycji artykułów sprzedażowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *