Maszyny służące do transportu towarów

Przenośniki taśmowe stosowane są w transporcie różnych składników i ładunków. Wykorzystuje się je w różnych gałęziach przemysłu, w głównej mierze w przenoszeniu opon, kartonów i skrzynek, czy wełny mineralnej.

Przenośniki mogą – pobierz aktualności na stronie-> przenośniki napędzane – transportować produkty na kilkunastokilometrowe dystanse. Używane są wszędzie tam, gdzie transport kołowy jest utrudniony lub nie za bardzo ekonomiczny oraz do przenoszenia materiałów z miejsca niższego na wyższe. W praktycznie każdej fabryce lub zakładzie produkcyjnym, znajdują się różnego rodzaju przenośniki taśmowe (rekomendujemy sprawdzić przenośniki grawitacyjne). Mamy do wyboru tanie i drogie rodzaje. Te pierwsze są znacznie bardziej rozwinięte, jeśli mowa o możliwościach technicznych oraz mają do wyboru większą ilość opcji. Z kolei te tańsze, są prostsze w obsłudze.

Przenośniki znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach przemysłu, w pracach przeładunkowych, transportowych, w magazynach i na składowiskach, na placu budowy oraz w ciągach technologicznych. Przenośniki taśmowe, po wyposażeniu w urządzenia zabezpieczające i sygnalizacyjne, sa przydatne do transportu pracowników w kopalni.Depaletyzatory odgrywają niezwykle istotną rolę w automatyzacji procesów produkcyjnych. Pozwalają na skuteczne i produktywne wprowadzenie pustych opakowań w linię produkcyjną. Jeśli natomiast potrzebujemy automatycznego zamykania opakowań zakrętkami nałożonymi uprzednio na opakowania,

Przenośnik

Źródło: sxc.hu

należy wyposażyć się w tak zwane zamykarki. W zależności od rodzaju opakowania produktu, możemy ograniczyć udział człowieka w procesie depaletyzacji, zapewniając mu bezpieczeństwo, przy jednoczesnym wzroście zdolności produkcyjnej. Procesowi depaletyzacji można poddać opakowania umieszczone na przekładkach, z których maszyna zsuwa następujące po sobie warstwy. Inną techniką jest depaletyzacja warstw poprzez unoszenie całego ładunku przy pomocy mat magnetycznych albo poduszek wypełnionych sprężonym powietrzem. Istniejące rozwiązania techniczne, umożliwiają pracę przy różnych wydajnościach oraz przy różnych asortymentach opakowań. Wyjściem alternatywnym jest depaletyzacja z wykorzystaniem robotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *