W harmonii ze światem

W dzisiejszych czasach człowiek jest często zestresowany. Ciągle musi za czymś gonić, o ile nie chce pozostać w tyle. Stres i wyczerpanie odbijają się na naszym zdrowiu i samopoczuciu, co jest powodem stresu i tak koło się zamyka. Nic więc dziwnego, że szukamy różnych metod na to, by rozładowywać napięcie i złe emocje. Jednym z rozwiązań jest joga Wrocław, Gdańsk, Warszawa to nie jedyne obszary, gdzie jej popularność z każdym rokiem mocno wzrasta.

joga

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com
Z jakiego powodu niektórzy uprawiają jogę? Co takiego nam ona oferuje? Ważne jest zwłaszcza to, że ćwiczenia jogi skutecznie uodparnia organizm zarazem pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Ćwiczenia które się wówczas wykonuje znacząco poprawiają krążenie, a tym samym mają zbawczy wpływ na nasz organizm. Nie bez znaczenia jest też rzecz jasna rozciąganie mięśni, dzięki któremu organizm skutecznie się odpręża.

Jednak wykonując asany nie polepszamy jedynie sprawności fizycznej i odporności – przede wszystkim uwalniamy ciało od stresu i napięcia. Joga ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy – ćwiczenia uspokajają i pozwalają na odzyskanie równowagi. Człowiek się odpręża, uwalnia od negatywnych emocji i przede wszystkim wewnętrznie wycisza. Kontrola nad swoim ciałem i odpowiednie opanowanie technik relaksacyjnych to główny krok do uzyskania oczekiwanych rezultatów.

joga

Autor: Rio
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o jogę niezwykle ważna jest koncentracja – z jednej strony jest ona konieczna, jeśli chcemy uzyskać odpowiednie samopoczucie, z drugiej strony jest w jodze wzmacniana co przyczynia się do tego, że cały proces może trwać nieprzerwanie. Finalnym efektem jogi jest nie tylko skupienie, dobre samopoczucie i relaks, lecz również bardzo ważne – jeśli nie najważniejsze – poczucie jedności ze światem i innymi ludzi.

Czy masz chęć przestudiować uzupełniające materiały na opisywany tutaj problem? Kliknij więc ten odnośnik i zobacz więcej porad w treści (www.tortytorty.pl/) o pokrewnej tematyce.

Seria asanów to błogosławieństwo dla duszy i ciała, bowiem zespalają nas z otoczeniem, rozumiemy je i czujemy, że i ono rozumie nas. Harmonia ze światem jest niezwykle ważna, ale aby była możliwa trzeba przede wszystkim być zgodnym z samym sobą.

Wydaje się, że stres i przemęczenie w dzisiejszym świecie są nieuniknione, jednak pewne jest, że możemy je zawsze kontrolować. Nie jest to na pewno sztuka łatwa i wymaga od nas wysiłku – chociaż może nie tyle wysiłku, co przede wszystkim zaangażowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *